Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
No tirdzniecības izņemtie augļi, ogas un dārzeņi, kā ierasts, nogādāti Rīgas Zooloģiskajam dārzam.

Centrāltirgū konfiscētas trīs tonnas nezināmas izcelsmes augļu, ogu un dārzeņu 4

112
2016. gada 19. jūlijā 18:36 2016. gada 19. jūlijā 18:36
Vakar, 18.jūlijā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veica ārpuskārtas pārbaudi AS "Rīgas Centrāltirgus" tā dēvētajā slēgtajā teritorijā, kā rezultātā no tirdzniecības izņemti vairāk nekā 3200 kilogramu augļu, ogu un dārzeņu bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem.

Lai nodrošinātu kārtību, veicot produktu izņemšanas, tika pieaicināta Rīgas Pašvaldības policija.

Pārbaudēs konstatēts, ka uzņēmēji, kuri realizē nezināmas izcelsmes augļus un ogas, nespēj identificēt personas, kuras tām tos piegādājušas, kā arī tirdzniecības vietās nebija izcelsmi apliecinošu dokumentu. Turklāt, sākoties pārbaudei, tirgotāji masveidā pameta savas tirdzniecības vietas.

No tirdzniecības izņemtie augļi, ogas un dārzeņi, kā ierasts, nogādāti Rīgas Zooloģiskajam dārzam.

Līdzīgas ārpuskārtas pārbaudes nakts tirgū un citās Centrāltirgus tirdzniecības vietās PVD ar Valsts policiju veica jūnijā un jūlijā, no tirdzniecības izņemot nepilnas divas tonnas augļu, ogu un dārzeņu.

Pārbaudēs iegūtā informācija izvērtēšanai tiks nosūtīta Valsts ieņēmuma dienestam.

Kā iepriekš norādīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, ārpuskārtas pārbaužu rezultāti liecina, ka ir pamats lauksaimnieku satraukumam par dažādiem nelegāliem darboņiem, kuri par lētu naudu citās valstīs iepērk preci un par dārgāku naudu Latvijā tirgo kā vietējas izcelsmes.

PVD atgādina - visiem pārtikas produktu tirgotājiem obligāti jābūt reģistrētiem. Tirgotājam ir jābūt medicīniskajai grāmatiņai, kā arī dokumentiem, kas pierāda produktu izcelsmi.

Nereģistrēties PVD drīkst vien fiziskas personas - augu izcelsmes produktu (augļi, ogas, sēnes, dārzeņi, rieksti) primārie ražotāji, kuri izplata produktus ierobežotā, normatīvajos aktos noteiktā daudzumā, piemēram, ne vairāk kā 500 kilogrami zemeņu gadā.

Ielu tirdzniecība ir atļauta, ja tirgotājs ir saņēmis pašvaldības atļauju un tā atrodas tirdzniecības vietā.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Kārdinājums, no kura nespēj atturēties pat Holivudas skaistules. Diemžēl... 7
Atklāta jauna Zemes līdziniece 14
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 3
Skatīt visus komentārus