Mūrniece: "No nākamā gada darbu varētu sākt Saeimas Analītiskais dienests".

Mūrniece realizē ideju par Analītiskā dienesta izveidi; premjers skeptisks par "birokrātisku institūciju" 74

Politika
2016. gada 20. jūlijā 09:25 2016. gada 20. jūlijā 09:25
Deputāti panākuši konceptuālu vienošanos par analītiskā dienesta veidošanu Saeimā, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). Pēc parlamenta spīkeres teiktā, analītisko dienestu paredzēts veidot, lai panāktu augstāku kvalitāti Saeimas galvenā uzdevuma - likumu izstrādes un pieņemšanas - izpildē.

No nākamā gada darbu varētu sākt Saeimas Analītiskais dienests. Šādas cerības šodien telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Viņa uzsvēra, ka šāda dienesta galvenais uzdevums būs piesaistīt ekspertus un organizēt ekspertu darbu, lai uzlabotu Saeimas pieņemto likumu kvalitāti.

Iecerēts, ka sākotnēji dienestā varētu strādāt divi līdz trīs cilvēki. Saeimas darbinieku štatu sarakstu nav plānots palielināt, līdz ar to dienesta izveidei nebūs nepieciešami papildu līdzekļi.

Taču finansējums būs nepieciešams piesaistītajiem ekspertiem. Mūrniece neatklāja, cik liels finansējums ekspertu piesaistīšanai būs nepieciešams.

Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) raidījumā norādīja, ka šāda dienesta izveides efektivitāte būs atkarīga no cilvēkiem. Viņaprāt, pastāv ļoti liela iespēja pārvērst to par birokrātisku institūciju, ko vēlāk likvidēt.

Lai tas nenotiktu, ir jāvar piesaista analītiķus ar vārdu, kuri būs respektabli. Tikai tad analītiskais dienests dos rezultātu.

Jau ziņots, ka Saeimas Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumā bija secināts, ka Saeimā jāizveido Analītiskais dienests. Šāda dienesta izveides nepieciešamību atbalstīja arī Mūrniece.

LETA/BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Vīrietis mežā atrod sēņu jūru un sajūk prātā 16
Zināma patiesība, kur steidzās Porziņģis ar 170 km/h, kad palika bez tiesībām 111
37 gadu vecumā mirusi krievu aktrise, kuru Latvijā pazina no seriāla par suni Muhtaru 16
Skatīt visus komentārus