31 Foto
Edīte no Turcijas ziņo, kāds tur šobrīd noskaņojums pēc valsts apvērsuma mēģinājuma.

Turcijā mītošā latviete Edīte: "Par valstī notiekošo joprojām trūkst skaidras informācijas" 65

Ziņas
2016. gada 20. jūlijā 10:39
To, kas notiek Turcijā, ir grūti apzīmogot ar kādu patiesību, jo trūkst tīras un skaidras informācijas, taču, vadoties pēc sajūtām un jau vairāku gadu analīzes, jāuzskata, ka tas, ko var redzēt, ir tīra politika un spēlītes, sacīja Edīte Cīrule-Cana.

Lūgta komentēt Turcijā notiekošo, viņa norādīja, ka Turcija ir spēcīga valsts, bet ar daudzām iekšējām problēmām, kuras nav tik viegli risināt, kā daudziem varētu šķist.

Viņa arī norādīja, ka pēc apvērsuma mēģinājuma Turcijā dzīvojošo sajūtas ir dažādas, taču vairums sacītu, ka jūtas droši.

"Pati, kad esmu tur, vienmēr kādā prāta kaktiņā uzmācīga doma neliek mieru, ka te viss kaut kas var notikt, bet tas netraucē ikdienu," viņa sacīja, piebilstot, ka Turcijā mazākas nozīmes trači šad tad notiek ik pa laikam.

Latviete arī pauda viedokli, ka ir cilvēki, kuriem šādas situācijas liek izdomāt ienaidnieku tur, kur tā nav, un rodas nespēja paskatīties uz visu no malas.

Jau vēstīts, ka Turcijas premjerministrs Binali Jildirims pirmdien paziņoja, ka saistībā ar apvērsuma mēģinājumu ir aizturēti vairāk nekā 7500 cilvēku, tajā skaitā 103 ģenerāļi un admirāļi.

Neveiksmīgā puča laikā gājuši bojā vairāk nekā 300 cilvēku.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans puča organizēšanā apsūdz savu galveno ienaidnieku - ASV mītošo islāma sludinātāju Fethullahu Gilenu - un viņa piekritējus, bet Gilens noliedz jebkādu saistību ar to un ir pieļāvis iespēju, ka apvērsuma mēģinājums var būt paša Erdoana inscenēts.

LETA/Foto: Facebook
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vīrietis krāpj grūtnieci. Kāpēc tieši tagad un - tik nežēlīgi? 23
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 29
  • Pēc terorakta Londonā šī sieviete lakatā kritusi nežēlastībā 40