Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rucavas domes deputāts Guntis Rolis.

Deputāts no Rucavas: "Varbūt mēs esam pelnījuši atlaišanu"

Novadu ziņas
2016. gada 20. jūlijā 18:56 2016. gada 20. jūlijā 18:56
Rucavas novada domes deputātu problēma ir nespēja nolikt malā savas personiskās ambīcijas, lai kopīgi vienotos par novada attīstībai nepieciešamajiem lēmumiem, bet tagad šīs ambīcijas izpaužas kā nespēja ievēlēt jaunu domes priekšsēdētāju.

Tādu viedokli pauda Rucavas novada domes deputāts Guntis Rolis, kurš pašvaldībā ievēlēts no kandidātu saraksta "Domubiedri". Vilcināšanās ar domes priekšsēdētāja ievēlēšanu var draudēt pat ar visas domes atlaišanu. "Varbūt mēs arī būtu pelnījuši atlaišanu. Tas gan nenozīmē, ka es to vēlos," aģentūrai sacīja deputāts.

Rolis uzsvēra, ka viņš nav bijis to septiņu domes deputātu vidū, kuri jūnija sākumā iniciēja toreizējās domes priekšsēdētājas Irēnas Šustas ("Mūsmājas") neuzticības balsojumu, kā rezultātā viņa tika gāzta no amata. "Es neiniciēju varas maiņu. Skumji, ka jātērē enerģija šādās lietās tā vietā, lai domātu par novada attīstību," atzina deputāts, norādot, ka septiņi no kopumā deviņiem deputātiem bija vienoti jautājumā par priekšsēdētājas gāšanu no amata, bet tagad nespēj vienoties par to, kuram turpmāk uzticēt novada vadību. Rolis arī neliekot lielas cerības uz to, ka jauno domes priekšsēdētāju izdosies ievēlēt kārtējā domes sēdē 28.jūlijā. Viņaprāt, šī jautājuma izlemšana varētu tikt atlikta uz pēdējo brīdi. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir informējusi domi, ka tai līdz 6.augustam ir jāievēl jauns domes priekšsēdētājs, pretējā gadījumā Saeima var lemt par domes atlaišanu.

Pēc Roļa domām, pašvaldības deputātiem pietrūkst elastības: "Mēs spītīgi aiz nespējas vienoties palaižam garām iespējas." Kā piemēru viņš minēja šopavasar tā arī nerealizēto ieceri par iebraukšanas maksas ieviešanu piekrastes ciemos, kas ļautu iegūt līdzekļus piekrastes teritorijas labākai apsaimniekošanai. Nereti no deputātu puses izskanot frāze, ka viņi nav pret to vai citu ideju, taču esot rūpīgi jāizvērtē visi argumenti. Tomēr, diskusijām ieilgstot un katram turoties pie sava viedokļa, nereti līdz pozitīvam lēmumam tā arī nenonāk, atzina Rolis.

Rucavas novada domei līdz 6.augustam ir jāievēl jauns domes priekšsēdētājs, pretējā gadījumā Saeima var lemt par domes atlaišanu, par to pašvaldību vēstulē informējusi VARAM.

Kā informēja Rucavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Romārs Timbra (LZS), šī VARAM vēstule ir nosūtīta arī domes deputātiem. Visticamāk, domes priekšsēdētāja vēlēšanas notikšot nākamceturtdien, 28.jūlijā, kad paredzēta kārtējā domes sēde, piebilda Timbra.

Rucavas novada domes priekšsēdētāja amats ir vakants kopš 6.jūnija, kad neuzticības balsojumā no amata atbrīvota līdzšinējā Rucavas novada domes priekšsēdētāja Irēna Šusta ("Mūsmājas"). Ārkārtas sēdi jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanai līdz šim nav izdevies sasaukt - iepriekš šis jautājums ticis atlikts ar pamatojumu, ka uz sēdi nevarētu ierasties visi deputāti. "Kāds deputāts ir ekskursijā, kāds - komandējumā. Nolēmām ārkārtas sēdi nesasaukt, kamēr nav iespējams sapulcēt visus deputātus, kas, manuprāt, ir svarīgi šāda jautājuma lemšanā," iepriekš skaidroja Timbra.

Pašvaldība šajā jautājumā konsultējusies arī ar VARAM. Pagājušajā nedēļā saņemta VARAM Pašvaldību departamenta direktora Aivara Mičula parakstīta vēstule. Tajā VARAM vērš pašvaldības uzmanību, ka saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 91.panta pirmās daļas trešo punktu Saeima var atlaist domi, ja divu mēnešu laikā pēc sanākšanas uz pirmo sēdi vai pēc attiecīgo amatpersonu vai institūciju atkāpšanās tā nav ievēlējusi domes priekšsēdētāju, viņa vietnieku vai pastāvīgās komitejas. Šī norma attiecināma arī uz gadījumiem, ja divu mēnešu laikā dome nevar ievēlēt iepriekšminētās amatpersonas pēc domes lēmuma pieņemšanas par viņu atbrīvošanu no amata, vēstulē skaidro VARAM.

Ņemot vērā iepriekš minēto, ministrija pieprasa Rucavas novada domei ne vēlāk kā līdz 6.augustam izskatīt jautājumu par Rucavas novada domes priekšsēdētāja vēlēšanām. Par pieņemtajiem lēmumiem un turpmāko rīcību pašvaldība tiek lūgta informēt ministriju.

Jau ziņots, ka 6.jūnijā no amata atbrīvota Rucavas novada domes priekšsēdētāja Šusta, liecina domes sēdes audioieraksts.

Neuzticību Šustai savā iesniegumā izteikuši septiņi no deviņiem domes deputātiem - Timbra (LZS), Viktors Čamans ("Novada attīstībai"), Andis Rolis ("Vienoti novadam"), Līga Stendze ("Duvzare"), Jānis Veits ("Mūsmājas"), Liena Trumpika ("Duvzare") un Gundega Zeme ("Vienoti novadam").

Deputāti pamatoja, ka Šustas vadības stila dēļ darbu pašvaldībā pametuši kvalificēti darbinieki un pašlaik domē trūkst vismaz piecu darbinieku. Ar septiņām balsīm par, vienu pret un vienam deputātam atturoties, Šusta gāzta no novada domes priekšsēdētāja amata.

LETA/Foto: Facebook

Citi šobrīd lasa

Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 11
Aivis Freidenfelds cīnās un ir pilns apņēmības uzveikt smagu slimību
Dainis Dukurs skaidro, kāpēc Martinam tika atņemts Pasaules kausa uzvarētāja tituls 9
Pievienot komentāru