Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

"Rīgas ūdens" aicina legalizēt nelikumīgos pieslēgumus

Runā Rīga
2016. gada 22. jūlijā 07:44 2016. gada 22. jūlijā 07:44
Apsekojot ūdensvada un kanalizācijas inženiertīklus, SIA “Rīgas ūdens” (“RŪ”) ir konstatējusi gadījumus, kad nekustamie īpašumi ir patvaļīgi pievienoti centralizētajai ūdensapgādes un/vai notekūdeņu kanalizācijas sistēmai, nenoslēdzot ar “RŪ” līgumu par pakalpojumu lietošanu. “RŪ” aicina šos pakalpojumu izmantotājus noslēgt līgumus ar uzņēmumu, lai izvairītos no dažādām nepatīkamām sankcijām, tostarp ūdensapgādes un/vai kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu.

Realizējot Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētos projektus, pēdējos desmit gados daudzviet pilsētā izbūvēta jauna centralizētā ūdensapgādes un notekūdeņu kanalizācijas sistēma ar atzariem līdz nekustamo īpašumu (zemes gabalu) robežai. Lai legāli pieslēgtos šiem atzariem un saņemtu ūdensapgādes un/vai kanalizācijas pakalpojumus, objektu īpašniekiem nepieciešams sakārtot tehnisko dokumentāciju un noslēgt līgumu ar “RŪ”, taču daudzi pieslēgumus ir veikuši patvaļīgi un izmanto pakalpojumus, par tiem nemaksājot.

Pašlaik “RŪ” pārbauda ūdensapgādes un notekūdeņu kanalizācijas sistēmas pieslēgumus Mārupē, pilsētas administratīvās teritorijas robežās (Bieriņos), bet jau tuvākajā laikā līdzīgas plānveida pārbaudes gaidāmas arī Vecāķos, Dārzciemā, Šampēterī un citos rajonos. Neatkarīgi no tā, kuros gados veikts pieslēgums, “RŪ” aicina to legalizēt un noslēgt līgumu ar uzņēmumu. Ja nekas netiks darīts, lai risinātu radušos situāciju, galarezultāts var būt ūdensapgādes un/vai kanalizācijas atvienošana, kā arī kompensācijas aprēķina piedzīšana tiesvedības ceļā.

“RŪ” rosina pašus iedzīvotājus laicīgi vērsties pēc konsultācijas Klientu apkalpošanas centrā, Rīgā, Brīvības ielā 49/53, nevis gaidīt, kamēr tiks atsūtīts rēķins un tikai tad meklēt risinājumu nepatīkamajai situācijai.


Sadarbībā ar SIA "Rīgas ūdens"

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Tifānijas Trampas draugi noslēdz laulību, kurā nebūs seksa 44
Karalienes Elizabetes apakšveļas piegādātāja zaudē titulu 43
Foto: cilvēki atvadās no šonedēļ mirušās "The Cranberries" solistes Doloresas O'Riordanas
Pievienot komentāru