Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Fermā Jaunbērzē remontdarbu laikā gājuši bojā četri cilvēki; trīs cietušie.

(Papildināta ziņa) Nelaime Jaunbērzē: indīga gāze nogalina 4 cilvēkus, vēl trīs ir slimnīcā, tostarp bērni 48

112
2016. gada 22. jūlijā 14:39 2016. gada 22. jūlijā 14:39
(Papildināta ar jaunāko informāciju pl.18:34) Šodien Jaunbērzē kādā zemnieku saimniecībā gājuši bojā četri cilvēki, apstiprināja Jaunbērzes pagasta pārvaldnieks. Trīs cilvēki cietuši, divi no viņiem ir bērni.

Nelaimē bojā gājuši fermas bijušais īpašnieks un arī trīs strādnieki, kuri tobrīd atradušies saimniecībā, - viena sieviete un divi vīrieši.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece ne apstiprināja, ne noliedza, ka viens no bojāgājušajiem ir saimniecības bijušais īpašnieks, pašreizējā īpašnieka tēvs. Viņa informēja, ka bojāgājušie ir 1951., 1969. un 1989.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1976.gadā dzimusi sieviete.

Sietniece ne apstiprināja, ne noliedza arī neoficiāli izskanējušo informāciju, ka bojāgājušajai sievietei palikuši nepilngadīgi bērni, no kuriem divi cietuši negadījumā. Latvijas Televīzija vēsta, ka bojāgājušajai sievietei kopumā palikuši pieci bērni, par kuriem tagad būs jārūpējas tēvam.

Pēc negadījuma slimnīcā nogādāts desmit gadus vecs zēns un 13 gadus veca meitene. Bērni ir stabilā stāvoklī un slimnīcā viņi nogādāti papildu pārbaužu veikšanai. Tāpat Bukša pastāstīja, ka meitene papildu pārbaužu veikšanai tiks pārvesta uz Rīgu.

Jau ziņots, ka šodien Jaunbērzē kādā zemnieku saimniecībā gājuši bojā četri cilvēki, apstiprināja Jaunbērzes pagasta pārvaldnieks Raimonds Sīpols.

Kāinformēja Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins, šodien pēcpusdienā saņemta informācija no Dobeles novada Jaunbērzes pagasta, kur kādā zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kā rezultātā gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Pēc sākotnējās informācijas noplūde notikusi kādā slēgtā saimniecības telpā, kurā notikuši remontdarbi. Pārsūknējot mēslus no fermas telpām uz tvertnēm, iespējams, notikusi tehniska kļūda, kā rezultātā gāze noplūdusi ārpus slēgtajiem konteineriem.

Noplūdes rezultātā gājušas bojā tās personas, kas atradās konkrētajā telpā, kur notikusi noplūde. Vēl trīs cilvēki, kuri ieelpojot saindējās ar indīgo gāzi, nogādāti slimnīcā.

Apkārtējo personu dzīvībai un veselībai briesmas nedraud.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju, nelaime notikusi zemnieku saimniecībā "Makleri", kurai šā gada 30.maijā Dobeles tiesā pieteikta maksātnespēja.

Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem "Makleri" darbības profils ir piena lopkopība. Saimniecības apgrozījums pagājušajā gadā bija 234 941 eiro salīdzinājumā ar 292 998 eiro pirms gada, bet zaudējumi sasniedza 168 149 eiro salīdzinājumā ar 88 764 eiro zaudējumiem 2014.gadā.

Saimniecības vienīgais īpašnieks ir Edgars Maklers.

LETA/Foto: Google Maps

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Mākslinieks Bikše: "Latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena" 311
Par Kimas Vallas slepkavību dāņu uzņēmējam Madsenam pieprasīs mūža ieslodzījumu 8
Skatīt visus komentārus