Prezidents paudis nosodījumu notikušajam Minhenes centrā.

Latvijas amatpersonas nosoda Minhenē notikušo vardarbību un pauž līdzjūtību 18

Sabiedrība
2016. gada 23. jūlijā 09:06 2016. gada 23. jūlijā 09:06
Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), kā arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) publiski izteikuši līdzjūtību piektdienas vakarā Minhenē notikušajā apšaudē cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem.

Prezidents mikroblogošanas vietnē "Twitter" paudis nosodījumu Minhenē notikušajam un norādījis, ka "terorisms un vardarbība nedrīkst tikt tolerēta".

Arī Mūrniece izteikusi līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm, piederīgajiem un draugiem. Notikušo viņa nodēvējusi par "barbarisku vardarbību". "Domās kopā ar Vāciju," tviterī raksta parlamenta spīkere.

Savukārt visas Latvijas vārdā visdziļākās līdzjūtības apliecinājumus Vācijai un tās iedzīvotājiem paudusi Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM).

"Šajā traģiskajā dienā Latvija ir kopā ar visu Vācijas tautu. Jebkādai vardarbībai nav attaisnojuma un tā ir nosodāma. Vēlu ātrāku izveseļošanos ievainotajiem," teikts Rinkēviča nosūtītajā līdzjūtībā Vācijas ārlietu ministram Frankam Valteram Šteinmeieram.

Apšaudē iepirkšanās centrā Minhenē piektdienas vakarā nogalināti vairāki cilvēki, bet vēl vairāki ievainoti.

Policijas preses pārstāvis, atsaucoties uz aculieciniekiem, vēstījis, ka apšaudi sarīkojuši trīs bruņoti uzbrucēji. Viņš bojāgājušo skaitu oficiāli neapstiprināja.

Minhenes varasiestādes apšaudes dēļ izsludinājušas pilsētā ārkārtas stāvokli un aicinājušas iedzīvotājus nepamest mājas.

ĀM pagaidām nav ziņu, ka Minhenē notikušajā apšaudē būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie, taču informācija vēl tiek apkopota.

Kā pastāstīja ĀM preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons, Latvijas vēstniecība Vācijā patlaban sazinās ar vietējiem kolēģiem.

Latvijas valstspiederīgie Minhenē, kuriem ir nepieciešama konsulārā palīdzība, tiek aicināti zvanīt uz ĀM diennakts tālruni ārkārtas situācijām +371 26 337 711. Ar ĀM Konsulārās palīdzības nodaļu var sazināties arī, rakstot uz e-pasta adresi "palidziba@mfa.gov.lv".

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Brīdina par vēl vienu interneta veikalu, kurš nepiegādā preces un neatdod naudu 29
Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 9
Prātam neaptverama nežēlība: māte cepeškrāsnī nogalina savus dēlus 12
Skatīt visus komentārus