Vidusskolas beidzēju skaits piecos gados samazinājies par teju 7000 3

Tava izglītība
2016. gada 23. jūlijā 10:58 2016. gada 23. jūlijā 10:58
Vidusskolas beidzēju skaits piecos gados samazinājies par teju septiņiem tūkstošiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) publicētais statistikas datu apkopojums "Bērni Latvijā".

Aizvadītajā gadā vidusskolu pabeidza 12,3 tūkstoši jauniešu, tai skaitā 749 bez atestāta, bet 2010.gadā vidusskolas absolvēja 19 tūkstoši bērnu. Jāuzsver, ka īpaši nemainās cilvēku skaits, kas pabeidz vidusskolu vakara nodaļās, jo 2010.gadā tie bija 3,3 tūkstoši un 2015.gadā 3,2 tūkstoši. Attiecīgi dienas nodaļā pērn vidusskolu absolvēja 9,1 tūkstotis bērnu, bet 2010.gadā 15,7 tūkstoši.

Tāpat pēdējos gados samazinājies arī pamatskolas beidzāju skaits. Ja 2010.gadā tie bija 22,3 tūkstoši jauniešu, tad 2015.gadā pamatskolu pabeidza tikai 16,8 tūkstoši jauniešu, tai skaitā 654 bez pamatskolas apliecības.

Datu krājumā "Bērni Latvijā" apkopota informācija par bērnu dzimstību, mirstību, vecumsastāvu, veselības stāvokli, izglītošanu, sociālo aizsardzību, informācijas tehnoloģiju lietošanu, vardarbību pret bērniem un bērniem konfliktā ar likumu. Izdevumā publicēti Nacionālā veselības dienesta, Ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistra, Slimību profilakses un kontroles centra, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Labklājības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Tiesu administrācijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Eurostat un citu institūciju dati.

Krājumā iekļauti CSP regulāri veikto Darbaspēka izlases veida apsekojuma, "Eiropas Savienības statistika par ienākumiem un dzīves apstākļiem" apsekojuma, Mājsaimniecību budžetu apsekojuma, kā arī Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju apsekojuma dati.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 15
Zādzība no privātmājas pagalma Beberbeķos ļaundariem izvērtās negaidīti 6
Tikko pārciesta "Ofēlija", bet Īrijai tuvojas jau jauna vētra "Braiens" 7
Pievienot komentāru