Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Premjers: "Aicināt uz ārzemēm aizbraukušos cilvēkus atgriezties Latvijā ir liela atbildība" 60

Sabiedrība
2016. gada 24. jūlijā 23:27 2016. gada 24. jūlijā 23:27
Aicināt cilvēkus, kuri savulaik ir devušies darba gaitās uz ārzemēm, atgriezties Latvijā ir liela atbildība un valdības uzdevums ir radīt iespējas jaunu darba vietu izveidei, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Lai cilvēki atgrieztos, viņiem ir jābūt pārliecībai par savu nākotni, par darba vietu pieejamību, par iespēju nodrošināt ģimeni. Tādējādi pašlaik valdības uzdevums ir radīt iespēju jaunu darba vietu izveidei un tieši ar šo jautājumu tiek arī strādāts, par šādu premjera viedokli informēja viņa preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Ministru prezidents arī norāda - ir būtiski, lai cilvēki, strādājot ārvalstīs, nepazaudētu savas profesionālās iemaņas un, atgriežoties Latvijā, spētu dot savu ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā.

Valdības vadītājs esot pārliecināts, ka viņa dēls - jaunais zinātnieks, kurš specializējies fundamentālajā fizikā un tagad strādā Vācijā, - noteikti atgriezīsies Latvijā, kad šeit būs darba iespējas viņa specialitātē. Pašlaik iespēju strādāt kā zinātniekam savā specialitātē Latvijā viņam neesot.

Kā ziņots, Latvijas Institūts (LI) ir sācis sociālu kustību "#GribuTeviAtpakaļ", aicinot Latvijas iedzīvotājus ar personīgu un emocionālu vēstījumu uzrunāt emigrējušos tuviniekus un draugus. LI direktore Aiva Rozenberga sacīja, ka Latvijas cilvēki ir saistīti vienotā sociālā asinsritē un šajos nemierīgajos laikos mums vienam par otru, par savējiem ir jārūpējas.

Kustībā "#GribuTeviAtpakaļ" aicināts iesaistīties katrs interesents personīgi, LI tikai piedāvā rīkus un kanālus vēstījuma izplatīšanai.

Ja iedzīvotāji vēlas tai pievienoties, LI aicina sekot informācijai institūta sociālās vietnes "Facebook" kontā "Kaut kas mīļš no Latvijas" un mājaslapā "li.lv" vai sūtīt savus personīgos video, audio vai tekstuālos vēstījumus tuvajiem cilvēkiem, pievienojot tēmturi "#GribuTeviAtpakaļ".

Savukārt laikraksts "Diena" vēstīja, ka vadoši Latvijas politiķi, kuru bērni dzīvo ārzemēs, negrasās viņus mudināt atgriezties Latvijā.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 73
"Mēs ķērām bērnus kā futbola bumbas" - video, kā ugunsdzēsēji no degošas ēkas izglāba bērnus 6
Mākslinieks Bikše: "Latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena" 311
Skatīt visus komentārus