Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Andris Teikmanis šorīt pauda, ka Trampa izteikumiem attiecībā uz NATO un Baltijas valstīm nevajadzētu radīt paniku.

Latvijas vēstnieks ASV: "Nav pamata panikai par Trampa izteikumiem" 13

Viedokļi
2016. gada 25. jūlijā 09:39 2016. gada 25. jūlijā 09:39
Latvija un citas Baltijas valstis vienmēr ir pildījušas savas saistības pret NATO, tāpēc nav nekāda pamata panikai par ASV prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa izteikumiem par iespējamo ASV iesaistīšanos Baltijas valstu aizsardzībā, šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja jaunais Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

"Jāņem vērā, ka tā ir priekšvēlēšanu retorika. Pirms vēlēšanām ir jāieklausās katra politiķa vārdos, tomēr jāņem vērā, ka retorika mainās pēc kandidāta ievēlēšanas amatā," sacīja Teikmanis.

Viņš arī uzsvēra, ka uz jautājumu par ASV iesaistīšanos Baltijas valstu aizsardzībā Trampa atbilde bija "jā", ja Baltijas valstis izpilda savas saistības pret NATO. Teikmanis norādīja, ka šīs saistības tiek pildītas un jau 2018.gadā izdevumi aizsardzībai sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta.

"NATO līguma 5.panta saistības neviens nekad nav apšaubījis un šis pants ir viens no galvenajiem NATO pastāvēšanas garantiem. Šaubas var būt katram, bet svarīga ir rīcība. NATO Velsas samits un tam sekojušais Varšavas samits stingri apliecināja, ka ASV un NATO ir un būs Eiropas drošības garants," sacīja Teikmanis.

Jaunais Latvijas vēstnieks ASV piebilda, ka ASV ir labi sabalansēts varas trīsstūris - izpildvara jeb prezidents, likumdevēja vara jeb Kongress un tiesu vara. "Šis trīsstūris ir labā līdzsvarā un daudzus nozīmīgus jautājumus izšķir tieši Kongress," skaidroja Teikmanis, piebilstot, ka ASV prezidentam ir jārēķinās ar Kongresa vairākumu.

Tramps pirms dažām dienām pārsteidza ar paziņojumu, ka gadījumā, ja viņš uzvarēs 8.novembrī paredzētajās prezidenta vēlēšanās, Savienotās Valstis varētu neaizstāvēt tās NATO dalībvalstis, kuras nav izpildījušas savas saistības. Intervijā laikrakstam "The New York Times" uz jautājumu, vai ASV sniegs palīdzību Baltijas valstīm Krievijas uzbrukuma gadījumā, Tramps atbildēja, ka tas būs atkarīgs no tā, vai šīs valstis "ir izpildījušas savas saistības pret mums". Viņš gan tūlīt piebilda: "Ja tās pilda savas saistības, tad atbilde ir - jā."

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 7
Sarkanais paklājs un ovācijas. Filmas “Nameja gredzens” pirmizrādē ierodas pats Namejs! 14
Visvairāk "Zelta Mikrofona" nominācijas saņem Dons, Intars Busulis un "Instumenti" 1
Skatīt visus komentārus