Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Valsts policijas Jaunbērzē sākusi kriminālprocesu par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi.

Jaunumi Jaunbērzes traģēdijā: bērnu veselība uzlabojas, īpašniekam aizdomās turētā statuss 12

112
2016. gada 25. jūlijā 11:54 2016. gada 25. jūlijā 11:54
Saistībā ar piektdien notikušo traģisko negadījumu zemnieku saimniecībā "Makleri" aizdomās turētā statuss piešķirts 1978.gadā dzimušam vīrietim, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

Viņa ne apstiprināja, ne noliedza, ka aizdomās turētais ir saimniecības īpašnieks Edgars Maklers. Tiesa aizdomās turētajam piemērojusi ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli. Tiks veiktas ekspertīzes.

Kā ziņots, VP saistībā ar traģisko negadījumu Jaunbērzē kādā zemnieku saimniecībā pašlaik sākusi kriminālprocesu par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi. Kā informēja VP preses pārstāvis Dairis Anučins, kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 146.panta otrās daļas un tajā personu ir paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat ziņots, piektdien Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kā rezultātā gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā. Negadījumā Jaunbērzes zemnieku saimniecībā "Makleri" bojā gājis tās bijušais īpašnieks - 1951.gadā dzimušais Pēteris Maklers, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Sietniece ne noliedza, ne apstiprināja, ka viens no bojāgājušajiem ir saimniecības bijušais īpašnieks, pašreizējā īpašnieka tēvs. Viņa informēja, ka bojāgājušie ir 1951., 1969. un 1989.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1976.gadā dzimusi sieviete.

Negadījums noticis kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūduši kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūduši arī piegulošajā teritorijā. Nelaime notikusi zemnieku saimniecībā "Makleri", kurai šā gada 30.maijā Dobeles tiesā pieteikta maksātnespēja.

Bērnu veselības stāvoklis uzlabojas

Negadījumā Jaunbērzes zemnieku saimniecībā "Makleri" cietušo bērnu veselības stāvoklis nedaudz uzlabojas. Kopumā bērnu stāvoklis tiek vērtēts kā stabils, pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Daiga Rauba.

Taujāta, cik ilgi bērniem vēl nāksies ārstēties slimnīcā, Rauba norādīja, ka šobrīd vēl ir grūti prognozēt, kad viņi varētu tikt izrakstīti no slimnīcas. Sargājot bērnu tiesības, sīkāku informāciju par bērnu veselību un ārstu noteiktajām diagnozēm slimnīca nesniegs, piebilda Rauba.

Kā ziņots, piektdien Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kā rezultātā gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Cietušā vīrieša stāvoklis joprojām ir smags

Jaunbērzē cietušā vīrieša stāvoklis joprojām ir smags, informēja SIA "Dobeles un apkārtnes slimnīca" vadītājs Juris Bogužs. Vīrietim tiek veikta mākslīga plaušu ventilēšana. Vakar slimnīcā bija ieradušies konsultanti no Rīgas, izstrādāts ārstēšanas plāns, tāpēc cietušā pārvēšana uz kādu no galvaspilsētas slimnīcām nav nepieciešama, atklāja Bogužs.

Vides inspektors no notikuma vietas ziņojis, ka avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts. Ja pretvārsts tiks salabots, tad nekādas noplūdes vidē vairs nav iespējamas.

LETA/Foto: Kristīne Miļūna/LETA, Valsts policija

Citi šobrīd lasa

Bijušais laimīgi dzīvo tālāk, taču viņai joprojām sāp. Sieviete: "Kas man vainas? Kāpēc jūtos tik nožēlojami?" 36
Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 10
Skandāls šovbiznesā – konkurss “Supernova 2018” palicis bez vadītājiem! 26
Skatīt visus komentārus