Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Martā Valdis Kalnozols devās uz tiesu, kur pilnībā atzina savu vainu bijušās sievas Larisas Pomeščikovas fiziskā iespaidošanā. Nu Kalnozols pēc bērnu izvešanas uz ASV atsāk tiesiskos strīdus ar bijušo sievu,

Deputāts Kalnozols turpina skandalēt ar bijušo sievu - viņa bērnus aizvedusi uz Ameriku 112

112
2016. gada 25. jūlijā 15:01 2016. gada 25. jūlijā 15:01
Saeimas deputāts Valdis Kalnozols (ZZS) pēc, viņaprāt, prettiesiskas bērnu izvešanas jūlijā uz ASV vērsies prokuratūrā ar aicinājumu ierosināt kriminālprocesu pret bijušo sievu par apzināti nepatiesa ziņojuma sniegšanu, lai pret Kalnozolu tiktu ierosināts kriminālprocess, informēja politiķis.

Kriminālprocess pret Kalnozolu iepriekš tika ierosināts saistībā ar apsūdzību par miesas bojājumu nodarīšanu bijušajai sievai. Deputāts norādīja, ka viņa rīcībā ir eksperta atzinums, ka traumu nebija iespējams iegūt apstākļos, kādus ir minējusi cietusī.

Politiķis tagad aicina izvērtēt vairāku personu lomu viņa "bērnu prettiesiskās izvešanas jeb aizturēšanas organizēšanā uz ASV". Kalnozols lūdz arī izmeklēt, vai šīs darbības nav veiktas ar mērķi ietekmēt viņu kā amatpersonu. Tāpat viņš aicina izmeklēt attiecīgo personu lomu, panākot, ka pret viņu tiek sākts kriminālprocess saistībā ar apsūdzību par miesas bojājumu nodarīšanu bijušajai sievai.

Politiķis norāda, ka "uz minētā kriminālprocesa pamata bijusī sieva vērsās tiesā ar lūgumu man samazināt un liegt saskarsmi ar bērniem", kā rezultātā bez Kalnozola ziņas jūlija sākumā viņa bērni prettiesiski izvesti uz ASV, skaidro deputāts. "Šis kriminālprocess arī tika izmantots, lai negatīvi ietekmētu manu kā valsts amatpersonas reputāciju," iesniegumā norāda politiķis.

Deputāts ar attiecīgo iesniegumu vērsies Valsts policijā un Drošības policijā. Viņš ar līdzīgu iesniegumu vērsies Rīgas bāriņtiesā, paužot, ka šī iestāde esot nostājusies viena no vecākiem pusē, ignorējusi bērna mātes iepriekšējos pārkāpumus. Kalnozols pauž uzskatu, ka bijusī sieva ir "izslēgusi tēvu no bērnu dzīves", savukārt bāriņtiesas darbība ir novedusi "pie mātes patvaļas, kā rezultātā ir pārkāptas manas tiesības, tostarp nodarīts morālais kaitējums un [aizskartas] manu bērnu tiesības, kas ir situācijas ķīlnieki", akcentē politiķis.

"Rīgas bāriņtiesas darbība liek aizdomāties par finansiālu vai kādu citu motivāciju, kā rezultātā tiek atbalstīta viena vecāka rīcība, neskatoties, ka tiek pārkāptas otra vecāka tiesības," iesniegumā Bāriņtiesai raksta Kalnozols.

Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs vērsies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā ar lūgumu izvērtēt deputāta Kalnozola rīcības atbilstību ētikas normām. Pēc Krasnogolova domām, Kalnozols "publiski grauj bāriņtiesas tēlu, sniedzot savu subjektīvu, lietas faktiskajiem apstākļiem neatbilstošu, uz godīgu interpretāciju un argumentāciju nebalstītu viedokli par bāriņtiesas darbu".

Jau vēstīts, ka Saeima 3.martā nolēma piekrist Kalnozola krimināllietas turpmākai iztiesāšanai, tāpēc deputāts uz dažām nedēļām zaudēja tiesības piedalīties Saeimas sēdēs. Balsstiesības viņš atguva, jo Rīgas rajona tiesa 17.martā izbeidza tiesvedību krimināllietā, kurā Kalnozols tika tiesāts par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu.

Kalnozols iepriekš informēja, ka viņš ar otru tiesvedībā iesaistīto pusi ir panācis provizorisku vienošanos par mierizlīgumu. ''Puses izbeidz visas savas prasības pret otru pusi un apņemas izvairīties no jebkādām darbībām, kā rezultātā puses iesaistītos jebkādās savstarpējās lietišķās vai sabiedriskās attiecībās," teikts vienošanās publiskojamā daļā.

Politiķis skaidroja, ka minētā tiesu lieta ir ģimenes strīds par daudziem jautājumiem, kurā izmantotas visas iespējamās metodes, lai panāktu vēlamo rezultātu. "Ar nožēlu jāatzīst, ka ir personas, kuras ir ieinteresētas publiskā manas ģimenes strīdā," tolaik skaidroja Kalnozols.

Žurnāls "Kas Jauns" pērn rakstīja, ka šajā pašlaik jau izbeigtajā krimināllietā Kalnozols bija apsūdzēts par miesas bojājumu nodarīšanu bijušajai sievai.

LETA/Foto: no Izdevniecības "Rīgas Viļņi" arhīva

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Mākslinieks Bikše: "Latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena" 269
Par Kimas Vallas slepkavību dāņu uzņēmējam Madsenam pieprasīs mūža ieslodzījumu 7
Skatīt visus komentārus