Migrantu rinda reģistrēšanās teltī Atēnās.

Robežsargs Pēteris par redzēto Grieķijā: "Bēgļi palīdzību vairs nelūdz, bet gan pieprasa" 48

Sabiedrība
2016. gada 27. jūlijā 08:51 2016. gada 27. jūlijā 08:51
Pēdējos gados bēgļi, kas mēģina iekļūt Eiropā, ir būtiski mainījušies - viņi palīdzību vairs nelūdz, bet gan pieprasa, šorīt LNT stāstīja Latvijas robežsargs Pēteris Zaķis, kurš šopavasar atgriezās no Eiropas Savienības (ES) robežapsardzes aģentūras "Frontex" operācijas Grieķijā.

Zaķis stāstīja, ka parasti operācijas dalībnieki atklājuši bēgļu laivas, kurās bija 40 līdz 50 cilvēki, pārsvarā vīrieši, bet parasti tajās bijušas arī piecas sešas sievietes. Laivās braucošie tikuši iztaujāti, tad robežsargi sazinājušies ar operācijas vadības centru, lai nolemtu, uz kuru ostu pavadīt laivu.

Robežsargs līdzīgās misijās ir strādājis jau vairākus gadus un novērojis, ka pēdējos gados būtiski mainījusies bēgļu uzvedība - ja agrāk bēgļi bijuši tādi bailīgāki un lūguši palīdzību, tad tagad jau viņi uzvedas pašpārliecināti un palīdzību nevis lūdz, bet gan pieprasa.

Cits "Frontex" operācijas dalībnieks, robežsargs Raimonds Garais piebilda, ka arvien labāk ir jūtams, ka bēgļu sūtīšana uz Eiropu ir labi organizēts bizness, jo laivās braucošie ir pilnībā instruēti, ko, kad un kāpēc jādara un jāsaka.

Garais gan piebilda, ka pašlaik bēgļu plūsma uz Grieķiju ir būtiski samazinājusies, jo turki šos cilvēkus biežāk aiztur jau savā pusē un patrulēšanā ir iesaistījušies arī NATO karakuģi.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

“British Airways” pasažierus reisā uz Londonu pamatīgi apskādējušas blaktis 9
Divus gadus vecs puisītis kļuvis par 8. upuri, ko nogalinājusi IKEA kumode 43
Karstasinīgs lietuvietis uzrīko kautiņu pie Ģedimina torņa un dzen prom tūristus 27
Skatīt visus komentārus