Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Par šo gadījumu uzsākts kriminālprocess par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju lielā apmērā.

Policisti aptur "točkas" darbību; atsavina 1823 litrus alkohola un marihuānas stādus. FOTO

112
2016. gada 28. jūlijā 17:03 2016. gada 28. jūlijā 17:03
Valsts policija (VP) Jūrmalā, Kauguros, ir atklājusi un apturējusi nelikumīgas alkohola ražotnes darbību, turklāt atsavinājusi 1823 litrus nelegāli izgatavota alkohola.

Kā  informēja VP preses pārstāve Ance Rozīte, pirms kāda laika Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicija saņēma informāciju par iespējamu nelegāli izgatavotu alkoholisko dzērienu realizāciju Jūrmalā, Kauguru mikrorajonā. Policijā tika sākts kriminālprocess un izmeklēšana. Pārbaudot operatīvo informāciju, likumsargiem izdevās noskaidrot, ka ar šo nelegālo rūpalu nodarbojas organizēta grupa trīs cilvēku sastāvā.

Otrdien, 26.jūlijā, tika aizturēts grupas organizētājs - 1967.gadā dzimis vīrietis. Pārbaudot vīrieša automašīnu, tajā tika atrasti un atsavināti 240 litri nelegāli izgatavota alkohola. Pēcāk aizturēts arī nelegālā alkohola tirgotājs,1983.gadā dzimis vīrietis, pie kura atrasti un atsavināti 14 litri nelegālā alkohola.

Turpinot sāktā kriminālprocesa darbu, tika aizturēta arī trešā iesaistītā persona, 1964.gadā dzimis vīrietis, kurš nodarbojās ar nelegālā alkohola izgatavošanu. Kratīšanas laikā likumsargi atklāja, ka 1964.gadā dzimušā vīrieša mājvietā atrodas nelegālā alkohola ražotne, kas aprīkota ar speciālu alkohola izgatavošanas iekārtu. Kopumā policisti vīrieša dzīvesvietā atrada un atsavināja 1569 litrus nelegālā alkohola, kā arī konstatēja marihuānas audzētavu ar trīs marihuānas stādiem.

 

1983.gadā dzimušai vīrietis jau iepriekš bijis sodīts, tostarp par identisku likumpārkāpumu - par nelegālu alkoholisko dzērienu realizāciju. Tāpat vīrietis iepriekš sodīts par tīšu mantas bojāšanu. Savukārt 1967.gadā un 1964.gadā dzimušie vīrieši iepriekš nav bijuši sodīti.

Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs uzsvēra, ka cīņa ar nelegālā alkohola izplatīšanu lielos apmēros ir viena no policijas prioritātēm. Šajā lietā Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicija ir ieguldījusi lielu darbu, lai atklātu un apturētu šīs noziedzīgās grupas darbību.

Par šo gadījumu uzsākts kriminālprocess par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods - brīvības atņemšanas uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Tāpat uzsākts kriminālprocess par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu un audzēšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs vai naudas sods.

LETA / Foto: Valsts policija

Citi šobrīd lasa

Kā mainījusies mūziķa Ūdrīša dzīve divus gadus pēc traģiskās avārijas? 66
Foto: lielisks vakars ar brīnišķīgo Skuteli. Sajūsmā pat Renārs Kaupers 16
Fotoreportāža: kā šajā salā dzīvo un saimnieko igauņu bezpajumtnieks Valdo 24
Pievienot komentāru