Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rūdolfs šobrīd nogādāts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā novērošanai.

Tā Saulkrastos meklēja un atrada mazo Rūdolfu. FOTO. VIDEO 79

112
2016. gada 29. jūlijā 15:56 2016. gada 29. jūlijā 15:56
Saulkrastos pazudušo nepilnus trīs gadus veco Rūdolfu piektdien atradusi Nacionālo bruņoto spēku seržanta Edgara Stumbra vadīta karavīru grupa.

Rūdolfu atradusi Nacionālo bruņoto spēku seržanta Edgara Stumbra vadīta karavīru grupa, informēja NBS.

Stumbris bija Sauszemes spēku kājnieku brigādes meklēšanas grupas koordinators. Grupā piedalījušies 68 NBS Apmācības rotas karavīri, 12 2.Kājnieku bataljona karavīri un divi civiliedzīvotāji.

Zēns atrasts neilgi pēc plkst.12 pusotra kilometra attālumā no pazušanas vietas. Kad Rūdolfu atradis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīrs, puisēns sēdējis mežā zem koka un raudājis. Vizuāli zēna veselības stāvoklis nav kritisks, taču viņš nekavējoties tiks nodots mediķu aprūpē.

Pirms īsa brīža Saulkrastos klātesošie brīvprātīgie ar aplausiem apsveica pozitīvo vēsti par bērna atrašanu. Tobrīd šī ziņa vēl nebija oficiāli apstiprināta.

 

Neilgi pirms Saulkrastu novadā pazudušā nepilnus trīs gadus vecā Rūdolfa atrašanas mežā uzieti viņa pēdu nospiedumi, notikuma vietā klātesošajiem pastāstīja zemessargs Armands Lūsis, kurš pats arī bija uzgājis šos pēdu nospiedumus. Īsi pēc tam zēns pamanīts sēžam zem koka diezgan dziļi mežā - tādā vietā, kurā viņa atrašana meklētājiem iepriekš šķitusi maz ticama. Kā sacīja Lūsis, tika atrastas "trīs liktenīgas pēdas, kas ļāva noteikt precīzas koordinātas un precīzu virzienu", lai meklēšanu veiktu īstajā teritorijas kvadrantā. Īsi pēc tam zēns pamanīts sēžam zem koka diezgan dziļi mežā - tādā vietā, kurā viņa atrašana meklētājiem iepriekš šķitusi maz ticama.

Rūdolfs nogādāts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā novērošanai, pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Viņa norādīja, ka bērna stāvoklis ir stabils un viņš jūtas labi. Tomēr mediķi izlēmuši nogādāt zēnu slimnīcā, lai būtu iespējams novērot viņa veselības stāvokli.

NMPD mediķi pārbaudījuši bērnu, secinot, ka visu pārbaužu rezultāti ir labi.

Meklēšanā iesaistītie sociālajos tīklos norādījuši, ka Rūdolfs bijis kukaiņu - odu un ērču sakosts. Bukša šo informāciju neapstiprināja, bet norādīja, ka "tas nebūtu brīnums, jo bērns ir pavadījis nakti mežā". Viņa uzsvēra, ka zēns pēc atrašanas uzreiz dabūjis padzerties ūdeni un viņa kopējais stāvoklis ir stabils.

Jau vēstīts, ka Saulkrastos pazudušā nepilnus trīs gadus vecā Rūdolfa meklēšanā iesaistīti bija aptuveni 500 cilvēki. Tai skaitā pārstāvji no Valsts policijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un zemessardzes, kā arī brīvprātīgie.Bērns pazuda ceturtdienas vakarā. Saulkrastu dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā.

LETA / BNS / Foto: Facebook/Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 49
VIDEO: Sievietei ar mazuli gandrīz uzkrīt nolūzis koks 1
Luksusa viesnīca Īrijā atsaka nekaunīgai soctīklu zvaigznītei, kura pieprasīja bezmaksas brīvdienas 32
Skatīt visus komentārus