Vēl gan nav skaidrības par finansējumu būvniecībai.

Pēc 20 gadus ilgušām sarunām Ogrē nolemts būvēt tuneļus vilcieniem. VIDEO 11

Ziņas
2016. gada 30. jūlijā 14:39
Ogres novada pašvaldības vadība ar valsts uzņēmumu "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) vienojusies par dzelzceļa tuneļu projektēšanu Ogres pilsētā, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis norāda, ka viena no prioritātēm pašvaldībai ir iedzīvotāju drošība. Pērn tika sakārtota sliežu pāreja Pārogrē, Vidzemes ielā. Vienlaikus visvairāk negadījumu saistībā ar dzelzceļa sliežu šķērsošanu esot Mālkalnes prospektā. Šo pāreju vienas stundas laikā izmanto apmēram 200 cilvēku, un, ja izdotos sakārtot šo posmu, bojā gājušo skaits būtiski samazinātos.

Pēc pašvaldībā paustā, LDz 2016.gada budžetā iekļāvis 40 tūkstošus eiro dzelzceļa tuneļu projektēšanai Ogrē, kas ir puse no projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma. Otru pusi segs pašvaldība. Tāpat LDz šogad plāno atjaunot sliežu šķērsošanas vietu starp Skolas ielu un Mālkalnes prospektu un sakārtot jautājumu, kas saistīts ar vilcienu sastāvu novietošanu uz gājēju pārejas.

Helmaņa ieskatā vietā, kur gājējiem un velobraucējiem jāšķērso astoņi sliežu ceļi, varētu uzstādīt gaismas un skaņas signālus, kas būtu pagaidu risinājums, kamēr notiek tuneļu projektēšanas un izbūves darbi.

Dzelzceļa tuneļu projektēšanas darbus paredzēts sākt šogad, bet pabeigt 2017.gadā. Projektēšanas darbu laikā, pašvaldības vadība strādās pie finansējuma piesaistes tuneļu būvniecībai.

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu un uztur infrastruktūru.

LTV "Panorāmas" sižets par pilsētā plānotajiem dzelzceļa tuneļiem:


BNS/Foto: Lita Krone/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 40
  • Lietuvu satricina vēl viena traģēdija - suns saplosa mēnesi vecu bērnu 35
  • Rīgā nosvin pirmizrādi filmai, kuru veidoja četrus gadus! FOTO 1