Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aizsardzības ministrs piedalījās pret teroristisko organizāciju "Islāma valsts" vērstās starptautiskās koalīcijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē ASV, Vašingtonā.

Bergmanis: Daudzas valstis izteikušas vēlmi aktīvāk iesaistīties cīņā pret "Islāma valsti" 17

Politika
2016. gada 31. jūlijā 08:30 2016. gada 31. jūlijā 08:30
Pret teroristisko organizāciju "Islāma valsts" vērstās starptautiskās koalīcijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē ASV vairākas valstis pauda vēlmi palielināt savu iesaisti cīņā pret "Islāma valsti", pastāstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Ministrs stāstīja, ka sanāksmē ASV tika apzināts, kas ir noticis pusgada laikā kopš iepriekšējās sanāksmes Briselē. "Mēs izvērtējām pusgadā izdarīto, un paveikts ir tiešām daudz - ir atgūta liela Irākas teritorija, ir izvērtētas tās lietas, kas vēl ir nepieciešamas un jāpastiprina," izteicās Bergmanis.

Politiķis uzsvēra, ka tie nav tikai militārie izdevumi, kas patlaban ir nepieciešami, bet arī humānā palīdzība, medicīnas un izglītības pasākumi. "Nākamais Latvijas kontingents, kuru mēs šonedēļ pavadījām uz Irāku, apmācīs valsts robežsargus. Šīs zināšanas un iemaņas, kas ir mūsu karavīriem, ir ļoti noderīgas, jo Irākas bruņotajos spēkos vēl ir saglabājušies Padomju Savienībā ražoti ieroči un tehnika," sacīja ministrs.

Bergmanis atgādināja, ka viens no lielajiem soļiem Latvijas iesaistē cīņā ar "Islāma valsti" bija Saeimas apstiprinātā misija Irākā. "Šī gada februārī mēs iesaistījāmies šajā misijā, un seši mūsu instruktori ar Dānijas bruņoto spēku kontingentu apmāca Irākas bruņotos spēkus," stāstīja ministrs.

Tāpat ministrs norādīja, ka daudzas valstis, piemēram, Itālija, Austrālija, sanāksmē pauda, ka tās varētu palielināt sava kontingenta skaitu, arvien vairāk iesaistoties cīņā pret "Islāma valsti". "Patlaban rezultāti šajā pusgadā ir ļoti optimistiski, bet, protams, situācijai vēl ir vajadzīgs izvērtējums un arī pastiprinājums," tā komentēja Bergmanis.

Ministrs atzina, ka liela uzmanība arī turpmāk jāpievērš jautājumam par informācijas apriti starp drošības dienestiem, jo tas ir viens no galvenajiem preventīvajiem veidiem.

Kā ziņots, aizsardzības ministrs piedalījās pret teroristisko organizāciju "Islāma valsts" vērstās starptautiskās koalīcijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē ASV, Vašingtonā.

Starptautiskās koalīcijas valstu aizsardzības ministru sanāksmes turpmāk notiks reizi pusgadā. Ministrs informēja, ka šajās tikšanās tiks apspriesta iepriekš pieņemto lēmumu izpilde un iezīmēti nākamie soļi.

Piemēram, nākamajā tikšanās reizē plānots spriest par to, kā samazināt teroristiskās organizācijas "Islāma valsts" kaujinieku plūsmu no citām valstīm.

LETA / Foto: Edijs P'alens / LETA

Citi šobrīd lasa

Tifānijas Trampas draugi noslēdz laulību, kurās nebūs seksa 4
Bīstamais piena pulveris līdz Latvijai nav nonācis 9
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 50
Skatīt visus komentārus