Minētajā ēkā trokšņa līmenis nakts laikā iekštelpās ar aizvērtiem logiem sasniedz 57,9 decibelus, kad pieļaujamais maksimums ir 30 decibeli.

Iedzīvotāji cīnās par dzelzceļa pārvadājumu radīta trokšņa samazināšanu Sarkandaugavā 5

Ziņas
2016. gada 31. jūlijā 09:50
Sarkandaugavas iedzīvotāji nosūtījuši vēstuli Satiksmes ministrijai (SM) ar mērķi samazināt dzelzceļa pārvadājumu radīto troksni un vibrācijas savos mājokļos, sākot no Sarkandaugavas stacijas pārbrauktuves līdz Mangaļu stacijai, informēja vēstules autori.

Pēc viņu teiktā, iedzīvotāji jau ilgstoši mēģina panākt trokšņu līmeņa samazināšanu, bet līdzšinējā sarakste ar SM un "Latvijas Dzelzceļu" bijusi nesekmīga. "Aicinājumi novērst vai vismaz ierobežot troksni līdz normās noteiktajam robežlielumam saskārušies ar atteikumu un nevēlēšanos risināt šo jautājumu pēc būtības," norāda Viestura prospekta iedzīvotāji Dace Briede un Ēriks Pozemkovskis. Arī lūgums Veselības ministrijai izmērīt trokšņa līmeni esot atstāts bez ievērības, un saņemts Veselības inspekcijas atteikums.

Vēstulē SM norādīts, ka "Estonian, Latvian & Lithuanian Environment" Viestura prospektā 95 ir veikusi trokšņa līmeņa mērījumus, kuri apstiprina trokšņa pieļaujamo robežlielumu pārsniegšanu. Trokšņa līmenis nakts laikā iekštelpās ar aizvērtiem logiem ēkā sasniedzot 57,9 decibelus, kamēr pieļaujamais līmenis ir 30 decibeli. Citām dzīvojamām mājām, kas atrodas dzelzceļa tiešā tuvumā, trokšņa līmenis esot vēl augstāks - 70-74 decibeli.

Iedzīvotāji aicina SM sniegt skaidru un konstruktīvu risinājums prettrokšņa ekrānu un citu trokšņa izplatības ierobežojošu būvju celtniecību, kas mazinātu trokšņu un vibrācijas līmeni un to nelabvēlīgo ietekmi uz iedzīvotājiem.

BNS / Foto: Shutterstock

Izlasi

Latvijas skolēns Ingus izcīna zelta medaļu Baltijas informātikas olimpiādē 75
Perfektas omletes noslēpums: nekad neizmanto šo vienu sastāvdaļu 13
Liepnieks nostaļģijā publisko savulaik slepenus "Tautas partijas" kampaņas papīrus 30
Skatīt visus komentārus