Antinacists Jānis Kuzins.

Antinacists Kuzins saņēmis brīdinājumu par aģitēšanu apmeklēt 9. maija gājienu 3

Ziņas
2016. gada 31. jūlijā 22:42
Jūrmalas pilsētas domes Administratīvā komisija ir izteikusi brīdinājumu "antinacistam" Jānim Kuzinam, kurš patvaļīgi un bez saskaņošanas izplatījis informatīvus materiālus, kuros krievu valodā aicinājis piedalīties 9.maija gājienā.

Kā pastāstīja Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Elita Cepurīte, Jūrmalas domes Administratīvā komisija skatīja jautājumu par nelikumīgu reklāmas un informatīvo materiālu patvaļīgu izvietošanu bez saskaņošanas ar Jūrmalas pilsētas domi. Kuzins bija patvaļīgi, bez saskaņošanas ar Jūrmalas pilsētas domi, vairākās pilsētas vietās, tostarp sabiedriskā autobusa pieturās un uz elektrības stabiem, izvietojis informatīvos materiālus ar aicinājumu piedalīties 9.maija gājienā. Viņa atzīmēja, ka izvietotā informācija bija krievu valodā, tādējādi pārkāpjot arī normatīvos aktus par valsts valodas lietošanu, bet uz izlīmētajām lapiņām bija norādīts Jāņa Kuzina tālruņa numurs.

Cepurīte skaidroja, ka, atsaucoties uz Jūrmalas pilsētas saistošajiem noteikumiem par reklāmu, izkārtņu un sludinājumu izvietošanu publiskajās vietās, fiksēts pārkāpums Kuzina darbībā, jo tie paredz, ka Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā aizliegta patvaļīga plakātu, afišu, sludinājumu, aģitācijas materiālu un citu informatīvo materiālu izvietošana šim nolūkam neparedzētās un neatļautās vietās. Par šādu pārkāpumu ir noteikta administratīvā atbildība - brīdinājums, kurā norādīts termiņš, kādā pārkāpums novēršams, ja pārkāpums izdarīts pirmo reizi.

Jūrmalas domes pārstāve atzīmēja, ka pilsētas pašvaldības Administratīvā komisija šajā lietā pieņēma lēmumu Kuzinam izteikt brīdinājumu.

Cepurīte informēja, ka Kuzins Administratīvās komisijas lēmumu ir pārsūdzējis, iesniedzot materiālus tiesā. "Informāciju no Jūrmalas tiesu nama par lietas izskatīšanu Jūrmalas pilsētas domes Administratīvā komisija pagaidām nav saņēmusi," atzina Cepurīte.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 129
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 51
  • Latviete un viņas dēliņš Īrijā kļūst par baisa nozieguma upuriem. Policisti sparīgi meklē pavedienus 13