Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rīgas dome, iespējams, Satversmes tiesā apstrīdēs jauno pedagogu algu modeli, pavēstīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Ameriks jauno pedagogu algu modeli nosauc par cinisku; Rīgas dome plāno tiesāties 91

Sabiedrība
2016. gada 1. augustā 08:56 2016. gada 1. augustā 08:56
Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto un valdības akceptēto pedagogu algu modeli Rīgas dome, iespējams, apstrīdēs Satversmes tiesā, jo pēc pašvaldības domām tas diskriminē Rīgas skolotājus.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks intervijā laikrakstam "Diena" atzina, ka Ministru kabineta apstiprinātais pedagogu algu modelis neesot reforma, bet gan ciniska manipulācija ar skaitļiem.

"Ciniski! Vēl vairāk - no Rīgas viedokļa saskatām zināmu vēlmi arī politiski pozicionēties, jo pirmo reizi ir iznācis tā, ka, rēķinot skolotāju darba samaksu un attiecīgi skolēnu skaitu uz vienu skolotāju, Rīgā ir piemērots vislielākais koeficients - sešpadsmit ar pusi Rīgas skolām, pārējām lielajām pilsētām sešpadsmit un pārējām pašvaldībām piecpadsmit ar pusi. Tas nozīmē, ka daudzās Rīgas skolās vai nu jāsamazina skolotāju skaits, vai jāsamazina alga. Tas skar gan mūsu slavenās ģimnāzijas, gan arī citas skolas. Tā būtībā ir necieņas izrādīšana Rīgas skolotājiem! Tāpat arī prasība pašvaldībām celt bērnudārzu skolotājiem algas, noklusējot par Ministru kabineta noteikumiem, ka palielinās stundu skaitu no trīsdesmit četrām uz četrdesmit. Līdz ar to pēc būtības tā ir falsifikācija," stāstīja Ameriks.

Viņš arī piebilda, ka pašvaldība, protams, savas saistības pildīs un pat vairāk nekā to ir noteikusi valdība, un visticamāk, minētais algu modelis tiks apstrīdēts Satversmes tiesā. Ameriks uzsver, ka Latvijā visi ir līdzvērtīgi un Rīgas skolotājs ir tāds pats pedagogs kā Jelgavā, Mārupē un citur.

"Viennozīmīgi uzskatām, ka Rīgas skolotājus nedrīkst diskriminēt kļūdainu valdības vai atsevišķu politiķu sagatavotu lēmumu dēļ," sacīja Ameriks.

Jau ziņots, ka pēc trīs gadu sagatavošanās darbiem valdība 5.jūlijā apstiprināja jauno pedagogu darba samaksas modeli, kam, apstiprinot visus nepieciešamo dokumentu paketi, spēkā jāstājas 1.septembrī.

Pedagogu atalgojuma modelis kāpina minimālo atalgojuma likmi līdz 680 eiro esošo 420 eiro vietā. Ierobežotu līdzekļu dēļ šāds likmes apmērs netiks ieviests visās izglītības pakāpēs vienlaikus un vienādā apjomā.

No 1.septembra likme kāps vispārējās izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības, kā arī pirmsskolas pedagogiem, tomēr minētajiem bērnudārza pedagogiem atalgojums sākotnēji kāps līdz 620 eiro, savukārt pēc gada - līdz 680 eiro. No nākamā gada 1.janvāra likme pieaugs arī profesionālās ievirzes pedagogiem. Atalgojums sāks augt arī augstskolu un koledžu pedagogiem, tomēr viņu atalgojumu plānots kāpināt trīs gadu laikā.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Aivis Freidenfelds cīnās un ir pilns apņēmības uzveikt smagu slimību
FOTO: posts un "spoki" valda kādreiz spožā slēpošanas kūrortā Dienvidkorejā 4
Blogeris Jaroslavs priecē ar sevišķi pikantu bildīti - dupsi apaļu kā pilnmēness 51
Skatīt visus komentārus