Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Deputāta lietas izskatīšana dažādās tiesu instancēs ilgst jau kopš 2013.gada, kad pret viņu tika celta apsūdzība par kļūdaini aizpildītām amatpersonas deklarācijām, kuras tikušas izlabotas.

Deputāts Dainis Liepiņš zaudējis deputāta mandātu 8

112
2016. gada 1. augustā 16:05 2016. gada 1. augustā 16:05
(Papildināta 16:56) Līdz ar Augstākās tiesas (AT) lēmumu Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš zaudējis savu deputāta mandātu, apstiprināja Saeimas Juridiskajā birojā.

Parlamentā Liepiņa vietā varētu iekļūt Vecumnieku domes priekšsēdētājs Rihards Melngailis.

Juridiskajā birojā norādīja, ka sakarā ar to, ka AT lēmums, kurš vairs nav pārsūdzams, stājies spēkā pirmdien, ar šo dienu arī uzskatāms, ka Liepiņš mandātu ir zaudējis. Tāpat iespējamie Liepiņa tiesu darbi Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) šo lēmumu nevar ietekmēt. Gadījumā, ja ECT pieņems Liepiņa sūdzību vai pasludinās kādu lēmumu, tad situācija tiks analizēta atkārtoti, pauda Juridiskajā birojā.

Deputāta vietā parlamentā varētu iekļūt pašreizējais Vecumnieku domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati. Melngailis 12.Saeimas vēlēšanās, kandidējot Zemgales apgabalā no LRA saraksta, palika otrais, aiz Liepiņa. Vecumnieku domes priekšsēdētājs saņēma 607 "plusus" un tika svītrots 807 reizes.

Jau ziņots, ka AT Krimināllietu departaments pirmdien, 1.augustā, atstāja negrozītu Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Liepiņš atzīts par vainīgu nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā. Spriedumā noteikts, ka deputāts tiek sodīts ar naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu apmērā jeb 1080 eiro. AT lēmums nav pārsūdzams.

Pats Liepiņš AT lēmumu komentēja kā apstiprinājumu tam, ka "dzīvojam totalitārā valstī un pie varas esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kontrolē tiesu sistēmu". "Šinī valstī neviens, kas atļausies runāt varas mehānismam nevar būt drošs, ka pret viņu netiks izdomāts kas līdzīgs šim," sacīja Liepiņš.

Iepriekš Jelgavas tiesa politiķi ierosinātajā lietā attaisnoja, bet Zemgales apgabaltiesa apelācijas kārtībā mainīja spriedumu.

Tāpat vēstīts, ka Liepiņš Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) apstrīdējis liegumu pilnvērtīgi piedalīties Saeimas un komisiju darbā.

Deputāta Liepiņa lietas izskatīšana un iztiesāšana dažādās tiesu instancēs ilgst jau kopš 2013.gada, kad pret viņu tika celta apsūdzība par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts amatpersonas deklarācijās.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums.

Dainis Liepiņš zaudē Saeimas deputāta mandātu - LTV video:

BNS / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTO. Redzēti sabiedrībā! Populāri Latvijas cilvēki visdažādākajos gadu mijas pasākumos 5
Jūras administrācija: miljonāra Lūsiņa "kuģis" Pāvilostā tomēr nav kuģis 86
Foto: Vladimirs Putins metas āliņģī, pieminot Jēzus kristīšanu 14
Skatīt visus komentārus