Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Koļegova piekritusi kandidēt uz VID ģenerāldirektora amatu.

Reizniece-Ozola VID vadītāja amatam izvirzījusi Ingu Koļegovu 37

Sabiedrība
2016. gada 2. augustā 12:14 2016. gada 2. augustā 12:14
(ziņa papildināta 12:55) Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam oficiāli izvirzījusi Valsts vides dienesta vadītāju Ingu Koļegovu.

To Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) paziņoja pēc sarunām valdības koalīcijas sēdē.

Pirms lemt par atbalstu Koļegovas apstiprināšanai VID vadītāja amatā ar viņu atsevišķi plāno tikties valdības koalīcijas partneri - "Vienotība" un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK). Ar Koļegovu plāno tikties arī Zaļo un zemnieku savienība.

"Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns norādīja, ka partijas valde ar kandidāti, visticamāk, tiksies pirmdien, 8.augustā. Viņai paredzēts uzdot "ļoti daudzus jautājumus", par ko runājot sabiedrība un plašsaziņas līdzekļi - gan par vīziju VID attīstībai, gan "diskutablie jautājumi" par amatpersonas deklarāciju un disciplinārsodiem, piebilda politiķis.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš sacīja, ka tikšanās ar Koļegovu notiks līdz nākamajai otrdienai, bet precīzu dienu vēl nenosauca. VL-TB/LNNK sarunas laikā ar Koļegovu gribēs pārliecināties, ka viņa ir gatava veikt pasākumus, ko paredz vienošanās ar sociālajiem partneriem.

Valdība par Koļegovas apstiprināšanu VID vadītāja amatā varētu lemt nākamnedēļ.

Valdības sociālie partneri - uzņēmēju organizācijas, arodbiedrības un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji - vakar pēc tikšanās ar Kučinski un Reiznieci-Ozolu bija izvairīgi par atbalstu Koļegovai. Tā vietā tikšanās laikā nolemts parakstīt vienošanos par ciešāku sadarbību, virzoties uz efektīvāku valsts pārvaldi.

Jauns VID vadītājs tiek meklēts, jo iepriekšējā VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone iesniedza atlūgumu. Pēc tam tika izsludināts konkurss uz VID vadītāja amatu, taču tas beidzās bez rezultātiem, tāpēc nākamais VIDģenerāldirektors tika meklēts valsts pārvaldē strādājošo vidū.

Koļegova piekritusi kandidēt uz VID ģenerāldirektora amatu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Koļegova beigusi Latvijas Lauksaimniecības Akadēmijas Agronomijas fakultāti, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti, kā arī biznesa augstskolā "Turība" ieguvusi bakalaura grādu tiesību zinātnē.

Koļegova karjeru sākusi kā Madonas reģionālās vides pārvaldes inspektore, viņa bijusi Ogres Vides aizsardzības komitejas vides valsts inspektore, bet 1999.gadā kļuva par Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktori.

2005.gadā līdz ar Valsts vides dienesta izveidi viņa turpināja strādāt par Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktori.

Valsts vides dienesta ģenerāldirektores amatā Koļegova tika iecelta pirms četriem gadiem - 2012.gada augustā.

Līdztekus darbam Valsts vides dienestā Koļegova lasa lekcijas biznesa augstskolā "Turība", Daugavpils Universitātē un Valsts administrācijas skolā.

VID amatpersonas deklarāciju datu bāzes dati liecina, ka Valsts vides dienesta vadītājas amatā Koļegova pērn darba algā saņēmusi 37 568 eiro.

Koļegova ir arī 50% kapitāldaļu īpašniece koka palešu ražošanas uzņēmumā SIA "Pallogs" un dividendēs no šī uzņēmuma viņa pērn saņēmusi 320 000 eiro. Kā skaidro pati Koļegova, viņa šīs dividendes pērn dāvinājusi savam brālim Mārim Zudānam.

Tāpat Koļegova pērn izsniegusi aizdevumus 220 914 eiro apmērā.

Medijos Koļegova ir skaidrojusi, ka ir tikai formāla "Pallogs" līdzīpašniece, bet labuma guvējs ir viņas brālis. Arī dāvinājumi esot izsniegti brāļa ģimenei. Tiesa, uzņēmuma gada pārskatos nav atrodama norāde, ka uzņēmuma līdzīpašniece tam būtu aizdevumā izsniegusi iespaidīgas summas, kas rada aizdomas par šo līdzekļu izmantošanu aplokšņu algu maksāšanai.

Koļegova pērn arī saņēmusi 1282,25 eiro pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un 313,8 eiro ienākumus no SIA "Valmieras namsaimnieks", kur viņa ir mājas padomes priekšsēdētāja.

Koļegovas īpašumā ir dzīvoklis Valmierā, zeme un ēkas Kokneses pagastā un zeme Tīnūžu pagastā.

SIA "Pallogs" pērn strādājusi ar 11 692 986 eiro apgrozījumu un 985 135 eiro peļņu. Uzņēmuma īpašnieki līdzīgās daļas ir Koļegova un Elmārs Švirksts. Koļegovai puse uzņēmuma pieder kopš 2005.gada, kad viņa 50% uzņēmuma daļas pārņēma no sava brāļa.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņa ir normāls bērns. Norvēģijas princese Ingrida Aleksandra svin 14. dzimšanas dienu 4
Karma atspēlējās? Pirms asiņainās traumas Ronaldu zēnam pateica, ka Mesi ir slikts futbolists 4
Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 1
Skatīt visus komentārus