Policija aicina vecākus rūpīgi izvērtēt šādas audzināšanas metodes un izskaidrot, kā pareizi jārīkojas situācijās, ja nepieciešama tūlītēja policijas vai citu operatīvo dienestu palīdzība.

Likumsargi palīdzējuši 7 gadus vecai meitenītei, kura bija apmaldījusies

Ziņas
2016. gada 5. augustā 13:54
Kārtības sargi ceturtdien palīdzējuši kādai septiņus gadus vecai meitenītei, kas, braucot ar velosipēdu, nomaldījusies no vecākiem, informē Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Ceturtdien, 4.augustā, patrulēšanas laikā Bieriņos pie pašvaldības policijas darbiniekiem pienāca septiņus gadus veca meitene, kura pastāstīja, ka pastaigājusies ar vecākiem, taču apmaldījusies. Meitene bija nobijusies un raudāja. Kārtības sargi bērnu nomierināja un noskaidroja meitenes deklarēto dzīvesvietu.

Pa to laiku pie policijas darbiniekiem piesteidzās vīrietis, kurš paskaidroja, ka ir meitenītes tēvs. Vīrietis pastāstīja, ka meita ar riteni braukusi pa priekšu un pēkšņi nozudusi no redzesloka. Vecāki nodomājuši, ka viņa nogriezusies uz blakus celiņu, lai ātrāk nokļūtu mājās, taču, ierodoties tur meitu nav sastapuši, tādēļ tēvs devies viņu meklēt.

Ar vecākiem veiktas preventīva rakstura pārrunas. Vīrietis solījās meitu rūpīgāk pieskatīt.

Jau vēstīts, ka jūlijā vērienīgās meklēšanas operācijās tika atrasti divi mazi bērni, kuri bija pazuduši. Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pēc abiem gadījumiem norādījusi, ka vecāku atbildība ir neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam vienu bez uzraudzības un pašvaldībai ir jāizvērtē ģimenes, kuras nozaudē savas atvases.

RPP norāda, ka policisti savā darbā ir saskārušies ar situācijām, kurās vecāki viņu klātbūtnē savus bērnus audzināšanas nolūkā biedē, piedēvējot policistu bubulim, lai panāktu sev vēlamo rezultātu. Pēc policistu domām, šis īslaicīgais risinājumus var negatīvi atspēlēties situācijās, kurās bērns ir nomaldījies vai cietis, proti, vecāku iedzītās bailes var būt tik lielas, ka bērns šādās situācijās var nepieiet pie policijas darbinieka. Tāpēc policija aicina vecākus rūpīgi izvērtēt šādas audzināšanas metodes un izskaidrot, kā pareizi jārīkojas situācijās, ja nepieciešama tūlītēja policijas vai citu operatīvo dienestu palīdzība.

BNS / Foto: Rīgas pašvaldības policija

Izlasi

Pētījumā par vardarbību skolās Latvijai pazemojoši rezultāti 36
Kristaps Porziņģis savā stilā: "Atbildi sniegšu augustā! Nu labi, labi - es šovasar spēlēšu izlasē!" 19
Baiss stāsts no Rīgas policistu hronikas: steidz pie maza puikas, kurš dzīvo šausmīgos apstākļos 16
Pievienot komentāru