Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Andris Bērziņš: Lembergs neietekmē ZZS frakcijas dzīvi 68

Politika
2011. gada 29. maijā 21:15 2011. gada 29. maijā 21:15
Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") neietekmē Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) dzīvi, šodien Latvijas Neatkarīgās televīzijas ēterā prezidenta debašu laikā skaidroja Valsts prezidenta amata kandidāts, eksbanķieris, Saeimas deputāts Andris Bērziņš (ZZS).

"ZZS ir ļoti dažādi deputāti, tāpēc mums arī ir tik daudz brīvie balsojumi, tajā skaitā par nākamo Valsts prezidentu (..) ZZS ir valde, kurā piedalās šaurāks loks cilvēku un kuras sēdēs es nepiedalos," piebilda Bērziņš.

Runājot par Saeimas lēmumu neļaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera (PLL) dzīvesvietā, viņš norādīja, ka, ja jau Saeima tiek kritizēta par pieņemto lēmumu, tad ir jāmaina likums, kas paredz, ka Saeimai šādos gadījumos ir jāpieņem lēmums.

Viņš norādīja, ka pats nav piedalījies balsojumā par atļaujas sniegšanu dzīvesvietas kratīšanai, jo esot atradies blakus esošajā Saeimas komisiju ēkā un neesot zinājis, ka notiek Saeimas ārkārtas sēde, kurā tiek skatīts šis jautājums.

Saeimas deputāts skaidroja, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija saņēma pretrunīgu informāciju par nepieciešamību veikt minēto kratīšanu. "Jāskatās kritiski no tāda viedokļa - ja [valstī] ir kādi "tumšie spēki", tad ir jāskatās, ko uzraudzības un tiesībsargājošās iestādes dara. Vai tās ir nespējīgas, vai arī problēmas ir likumos," izteicās Bērziņš.

Viņš norādīja, ka pašlaik Saeimā ir ievēlēti jauni cilvēki, kuri nāca ar vēlmi cīnīties ar oligarhiem un retoriski vaicāja: "Ja mēs šos cilvēkus izliekam laukā, kas tad atnāks viņu vietā?" Viņš norādīja, ka negrib apgalvot, ka Saeimā ir balsošanas mašīna un uzsvēra, ka 100 "gudrās galvas" ir ļoti sarežģīts mehānisms, skaidrojot, ka tieši šīs sarežģītības dēļ deputāti nebija pilnībā informēti par pamatojumu, kāpēc Šlesera dzīvesvietā būtu jāveic kratīšana.

"Vai tad Šlesera dzīvesvietā ir kāda ražotne, ieroči, narkotikas?" neizpratni par motivāciju kratīt Šlesera dzīvesvietu pauda Bērziņš. Viņš arī ir izbrīnīts, ka KNAB prasa atļauju veikt kratīšanu, kad par to informācija jau vairākas dienas ir publicēta presē. Esot neizprotama arī ideja par to, ka tas ir "morāls vai garīgs balsojums", jo tad nevar saprast, par ko parlaments īsti lemj.

"Ja motīvs nav saprotams, tad nevar pārmest, ka Saeima pieņēma šādu lēmumu," norādīja Bērziņš, piebilstot, ka kratīšana tika prasīta apstākļos, kad Šleseram mājās ir mazs bērns. Zinot konflikta situāciju KNAB, deputāti arī nevarēja būt pārliecināti, ka šai tiesībsargājošajai institūcijai nav [politiska ieinteresētība].

Prezidenta amata kandidāts arī uzsvēra, ka Ministru kabinetam ir atbildība atrisināt KNAB iekšējo konfliktu, ko vairs "nevar vilkt tik ilgi".

Bērziņš piebilda, ka, viņaprāt, premjers Valdis Dombrovskis (V) ir labs un godīgs cilvēks, kurš rīkojas pēc labākās sirdsapziņas un nevar tieši ietekmēt to, lai valsts uzņēmumu vadībā netiek iecelti "savējie" cilvēki. Eksbanķieris norādīja, ka Latvijai būtu jāņem piemērs no Lietuvas, Zviedrijas un Somijas un jāveido sistēma, kad valsts uzņēmumi atrodas ārpus ministriju kontroles.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 17
Skatīt visus komentārus