Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Liepājas domes opozīcijai neizdodas gāzt vicemēru Hadaroviču.

Politiskās intrigas Liepājas domē: neizdodas gāzt no "Saskaņas" izslēgto vicemēru Juriju Hadaroviču

Novadu ziņas
2016. gada 5. augustā 20:14 2016. gada 5. augustā 20:14
Liepājas domes opozīcijas deputātiem šovakar neizdevās gāzt no amata pilsētas vicemēru, nesen no partijas "Saskaņa" izslēgto Juriju Hadaroviču.

Opozīcijas līderis, deputāts Jānis Vilnītis pastāstīja, ka opozīcijas deputāti no kādreizējās Reformu partijas pieprasījumu par Hadaroviča demisiju iesniedza ceturtdienas, 4.augusta, darba dienas izskaņā. "Labākajās politiskajās tradīcijās" domes ārkārtas sēde pieprasījuma izvērtēšanai tika sasaukta piektdienas vakarā plkst.19.15.

Tajā par Hadaroviča atstādināšanu nobalsoja seši deputāti - pieci bijušās Reformu partijas deputāti un vienīgais vēl palikušais "Saskaņas" deputāts, bet pret bija astoņi Liepājas domnieki.

Opozīcija uzskata, ka Hadarovičs, zaudējot "Saskaņas" atbalstu un tiekot izslēgts no šīs partijas, vairs nevar pildīt mēra vietnieka, Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes valdes locekļa un citus pienākumus. Viņš varot būt vien ierindas deputāts ārpus partijām.

Vilnītis uzskata, ka Hadaroviča atdeve pilsētas attīstībā esot minimāla, viņš neesot attaisnojis uz sevi liktās cerības. Hadaroviča un viņam pakļauto domes darbinieku uzturēšanai un darbības nodrošināšanai visa sasaukuma laikā esot nepieciešams ap pusmiljons eiro.

Vilnītis apliecināja, ka opozīcija ir gatava sadarbībai ar valdošo Liepājas partiju, tomēr tāda iespēja esot maz ticama.

Opozīcija jau savas darbības sākumā pirms trim gadiem uzsvēra, ka, viņuprāt, trīs mēra vietnieki Liepājas domē ir par daudz.

Kā ziņots, partija "Saskaņa" 30.jūlijā no savām rindām izslēdza abus savus pārstāvjus Liepājas domē - vicemēru Hadaroviču un deputātu Romanu Miloslavski, kuriem pārmet "priekšvēlēšanu programmas un valdes lēmumu nepildīšanu" un pārāk lielu piesliešanos Liepājas mēra Ulda Seska partijai.

Līdz ar to var teikt, ka "Saskaņa" ir zaudējusi ietekmi Liepājā, kur partija pēc 2013.gada pašvaldību vēlēšanām pirmo reizi spēja iekļūt valdošajā koalīcijā. Pēdējās pašvaldību vēlēšanās ilggadējā Liepājas mēra Ulda Seska Liepājas partija nespēja iegūt absolūto vairākumu, tāpēc septiņiem saviem deputātiem koalīcijā piepulcēja trīs "Saskaņas" deputātus, savukārt opozīcijā tika atstāti pieci deputāti no nu jau likvidētās Reformu partijas.

No "Saskaņas" izslēgtie Hadarovičs un deputāts Romans Miloslavskis deputāta mandātus nenoliks un turpinās domē strādāt līdz nākamajām vēlēšanām, apstiprināja abi deputāti.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Mākslinieks Bikše: "Latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena" 311
No Bondara grib piedzīt 15 miljonus; tiesa apķīlājusi viņa bankas kontus un īpašumus 109
Pievienot komentāru