Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Solodņikovam un viņa dzīvesbiedrei Latvijā ir uzturēšanās atļauja.

Kremlim netīkamais diskusiju forums "Dialogi" pārceļas uz Latviju 4

Sabiedrība
2016. gada 6. augustā 17:50 2016. gada 6. augustā 17:50
Krievijas sabiedriskā un kultūras projekta "Atvērtā bibliotēka" diskusiju forums "Dialogi", kas Federālā Drošības dienesta (FDD) spiediena dēļ Sanktpēterburgā tika slēgts, savu darbību atsāks Latvijā, Krievijas tīmekļa izdevumam "Fontaka.ru" paziņoja projekta vadītājs Nikolajs Solodņikovs.

Nākamie "Dialogi", kas līdz šim tika rīkoti Majakovska bibliotēkā Sanktpēterburgā, notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) Rīgā, 27.augustā.

Solodņikovam un viņa dzīvesbiedrei Latvijā ir uzturēšanās atļauja, norāda izdevums.

"Viss, kas mūs nenogalina, dara mūs stiprākus. Pirmo reizi "Atvērtās bibliotēkas" "Dialogus" 27.augustā translēs uzreiz četri mediji - "Eho Moskvi", "Meduza", "Novaja gazeta" un "Fontanka". Bet pēc dažām dienām "Dialogu" televersiju parādīs telekanāls "Doždj"," teikts paziņojumā projekta mājaslapā sociālajā tīklā "VKontakte".

LNB direktors Andris Vilks, kurš piekritis uzņemt projektu, nekādus īpašus nosacījumus nav izvirzījis, sacīja Solodņikovs. Tāpēc "Dialogi" darbosies līdzšinējā formātā reizi mēnesī.

Uz tiem brauks "pazīstami runātāji" no Krievijas un postpadomju telpas. Solodņikovs uzskata, ka polemistu loks var paplašināties, pateicoties Latvijas situācijai.

"Es ceru, ka agrāk vai vēlāk pie mums piekritīs atbraukt ukraiņu dzejnieks Serhijs Žadans, tulks Boriss Hersonskis," sacīja Solodņikovs.

Pirmie "Dialogi" Rīgā būs veltīti Kijevā nogalinātā žurnālista Pāvela Šeremeta piemiņai.

Pēc Solodņikova teiktā, tā dalībnieki runās par Šeremetu, žurnālista profesiju Krievijā, Ukrainā un pasaulē, kā arī kompromisiem un kompromisa neiespējamību.

Sagaidāms, ka šajos "Dialogos" piedalīsies žurnālists Oļegs Kašins, radio "Eho Moskvi" galvenais redaktors Aleksejs Venediktovs, tīmekļa medija "Meduza" ģenerāldirektore Gaļina Timčenko un šī medija galvenais redaktors Ivans Kolpakovs.

23.jūnijā FDD darbinieki Sanktpēterburgā Majakovska bibliotēkā, kur līdz šim notika "Dialogi", veica kratīšanu.

26.jūnijā Solodņikovs iesniedza atlūgumu, lūdzot viņu atbrīvot no bibliotēkas direktora vietnieka amata, un paziņoja, ka forums "Dialogi" Majakovska bibliotēkā tiek slēgts.

Projekts "Atvērtā bibliotēka" tika aizsākts 2012.gadā. "Dialogi" ir vispopulārākais projekta formāts.

Nikolajs Solodņikovs par projektu - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Kreituse: "Sudraba apēda pati sevi" 68
"Mēs ķērām bērnus kā futbola bumbas" - video, kā ugunsdzēsēji no degošas ēkas izglāba bērnus 3
Bikše uzskata - latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena 39
Skatīt visus komentārus