Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pirms pusnakts izskanēja īpašais nakts koncerts, kurā skaistākās šūpuļdziesmas izdziedāja mākslinieki Varis Vētra, Zane Stafecka, Kalvis Jenčs, Adrija Silva Kukuvasa. Nakts ekspedīcijas laikā darbojās šūpuļdziesmu ierakstu studija, kurā vecāki kopā ar bērniem iedziedāja savas mīļākās šūpuļdziesmas fragmentus.

Nakts ekspedīcija "Nestāsti pasaciņas" pulcē vairāk nekā 10 tūkstošus apmeklētāju. FOTO

Novadu ziņas
2016. gada 8. augustā 19:55 2016. gada 8. augustā 19:55
Sestdien, 6. augustā, Dzintaru mežaparkā pulcējās vairāk nekā 10 tūkstoši apmeklētāju – ģimenes ar maziem un lieliem bērniem, lai pustumsā dotos nakts ekspedīcijā “Nestāsti pasaciņas”. Ekspedīcijas dalībniekus priecēja dažādi tēli no iemīļotām pasakām un stāstiem Latvijas mākslinieku interpretācijā.

Elitas Patmalnieces uzburtās pasakas “Princese uz zirņa” valstībā bērni meklēja īsto Princesi, posās pucēšanas salonā, viesojās greizo spoguļu valstībā, kā arī izmēģināja veiklību, meklējot zirņus princeses gultā. Bērni ar aizrautību piedalījās mākslinieka Aivara Vilipsōna uzburtās animācijas filmas “Bonifācija brīvdienas” cirka priekšnesumos. Mazākie apmeklētāji ar lielu aizrautību tumšajā nakts stundā iemēģināja vizināšanos ar sunīša Pifa transporta līdzekli ķerru un satika viltīgo runci Herkulesu, klausījās bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzītes” sagatavoto muzikālo priekšnesumu, bet īpašu sajūsmu radīja krustmātes Agates ceptās putukrējuma tortes. “Pifa piedzīvojumi” atraktīvās aktivitātes bija veidojusi jaunā māksliniece Anna Vanaga. Ikvienam apmeklētājam bija unikāla iespēja kopā ar pasakas “Trīs sivēntiņi un vilks” varoņiem piedalīties sivēntiņu māju būvniecībā un palīdzēt sacerēt darba dziesmiņas. Tāpat ekspedīcijas dalībnieki varēja piedalīties pavisam jaunas pasakas “Laika Feja” valstības tapšanā, ko piedāvāja māksliniece Nele Zirnīte. Vinnija Pūka gardais medus un pacelšanās ar gaisa balonu bija mākslinieku Roberta Dinera un Gaita Burvja uzburtā vide stāstam “Vinnijs Pūks un viņa draugi”.

 

Pirms pusnakts izskanēja īpašais nakts koncerts, kurā skaistākās šūpuļdziesmas izdziedāja mākslinieki Varis Vētra, Zane Stafecka, Kalvis Jenčs, Adrija Silva Kukuvasa. Nakts ekspedīcijas laikā darbojās šūpuļdziesmu ierakstu studija, kurā vecāki kopā ar bērniem iedziedāja savas mīļākās šūpuļdziesmas fragmentus. Skanīgākie un sirsnīgākie dziedājumi audio formātā būs pieejami internetā.

Pasākuma mākslinieciskais vadītājs, Jūrmalas Kultūras centra direktors Agnis Kristvalds ir gandarīts, ka pasākums ik gadu gūst tik lielu atsaucību. “Īpašs prieks, ka apmeklētāju sarunās ekspedīcijas laikā dzirdu pieminam iepriekšējo gadu spilgtākos pasaku varoņu tēlus, tas liecina, ka “Nestāsti pasaciņas” ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem ģimenes vasaras pasākumiem, kur atgriezties gadu no gada,” vērtē A.Kristvalds.

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 32
Maligina atraitne Elīna pieprasīs sev pienākošos mantojumu 142
"Rīgas ūdens" iedzīvotājiem pēkšņi piestādījis savādus rēķinus tūkstošiem eiro apmērā 5
Pievienot komentāru