Kopumā Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmā no Grieķijas, Itālijas un Turcijas jau uzņēmusi 56 personas.

Uz Latviju pārvietota patvēruma meklētāju ģimene no Sīrijas 17

Sabiedrība
2016. gada 9. augustā 20:53 2016. gada 9. augustā 20:53
Eiropas Savienības pārvietošanas programmā šodien uz Latviju no Grieķijas pārceltas trīs personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tajā skaitā pirmskolas vecuma bērns.

Uz Latviju otrdien pārceltā ģimene ir no Sīrijas, patlaban tā atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Pārceltās personas strādājušas finanšu nozarē un medicīnas preču piegādē. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu un angļu valodas zināšanas.

Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Kopumā Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmā no Grieķijas, Itālijas un Turcijas jau uzņēmusi 56 personas. Pirmās ģimenes ieradās februāra sākumā, un pirmajā kārtā Latvijā nogādātajiem ārvalstniekiem - vīram un sievai no Eritrejas, kā arī ģimenei no Sīrijas - vīram, sievai un diviem nepilngadīgajiem bērniem - PMLP nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu.

Nesen PMLP nolēmusi piešķirt bēgļa un alternatīvo statusu arī 17 Irākas, Sīrijas un Eritrejas iedzīvotājiem.

Valsts pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības valstīm - Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm - šobrīd tas notiek no Turcijas.


LETA / Foto: AP?Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Leģendārais krievu aktieris Džigarhanjans šķiras no gados jaunās sievas: "Zagle. Viņa ir zagle!" 50
Prātam neaptverama nežēlība: māte cepeškrāsnī nogalina savus dēlus 12
Saulkrastu traģēdijā vainojami bezatbildīgi un rupji drošības pārkāpumi 5
Skatīt visus komentārus