Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

"Liepājas mākslas forums" turpinās ar Elmāra Seņkova izrādi - sarunu

Kultūra
2016. gada 10. augustā 13:27 2016. gada 10. augustā 13:27
Augustā Liepājas pilsētvidē un koncertzālē “Lielais dzintars” norisinās “Liepājas mākslas forums”. Daudznozaru foruma programmā līdzās mūzikas un mākslas notikumiem tiek piedāvāti arī teātra seansi.

No 10. līdz 12.augustam “Lielā dzintara” Eksperimentālajā skatuvē notiks līdz šim koncertzālē nebijušas, interaktīvas teātra performances. Izrādi – sarunu “Mii mii paaudze” veidojis režisors Elmārs Seņkovs, un tā  pirmizrādi piedzīvoja pērn festivālā “Homo Novus”, kur guva atzinīgas kritiķu atsauksmes.

"Mii Mii paaudze" ir izrāde – saruna, kas laikmetīgā teātra valodā stāsta par mūsdienu jauniešiem, ko dēvē par "zelta paaudzi". Mūsdienu pusaudžus teorētiķi saucot par "Es Es Es paaudzi" jeb "Me Me Me generation", un izrāde "Mii Mii paaudze" ir saruna ar pieciem reāliem vidusskolēniem, kas pieder šai paaudzei. Izrādes laikā skatītājs tiekas aci pret aci ar katru no sarunā iesaistītajiem jauniešiem, kas veras no ekrāna – šim laikmetam tik piederīgās un iederīgās ierīces. Tie ir ieraksti, kuros fiksēti sešpadsmit, septiņpadsmit gadus vecu vidusskolēnu stāsti. Kādā intervijā režisors E. Seņkovs stāsta, ka jaunieši pat nav intervēti, tā vietā viņiem dota iespēja septiņas minūtes runāt par visu, ko tie vēlas. Un skatītājs, mainot vietu pie ekrāniem, uzklausa visus piecus stāstus. Katram skatītājam ceļš no ekrāna pie ekrāna ir cits, līdz ar to arī stāstu dramaturģija veidojas citāda.

Latviešu režisors Elmārs Seņkovs studējis pedagoģiju un teātra režiju, ir viens no ražīgākajiem un saistošākajiem jaunās paaudzes režisoriem. Sācis karjeru neatkarīgajos teātros, E.Seņkovs ļoti ātri kļuva par regulāru Valmieras, Nacionālā un Rīgas Krievu teātra viesrežisoru. Seņkovam skatuve ir vieta, kur nepārtraukti izmēģināt jaunas idejas un formātus, ikreiz pārsteidzot ar negaidītu rezultātu. Sadarbībā ar scenogrāfu Reini Dzudzilo un mākslinieci Kristu Dzudzilo radītajās izrādēs viņam izdevies piedāvāt vairākas satriecošas vizuālās metaforas un telpiskos risinājumus, bet šobrīd režisora rokraksts kļūst aizvien minimālistiskāks un šķiet sasniedzis briedumu.

Trīs dienu laikā kopumā tiks piedāvāti 15 seansi, uz kuriem ieejas kartes vairs nav pieejamas. Izrāde tiek piedāvāta sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un Latvijas Jaunā teātra institūtu.

Kā iepriekš ziņots, “Liepājas mākslas forums” koncertzālē “Lielais dzintars” iezīmēs starpkultūru sinerģiju – tēlniecības un laikmetīgās mākslas izstādes, operas, blūza un džeza mūzikas žanrus, teātra performances, kā arī  kino un klaviermūzikas vakarus. Forums tika atklāts 5.augustā un turpināsies līdz pat 13. augustam. Vairāk informācijas par “Liepājas mākslas forumu” var iegūt mājas lapā www.greatamber.lv.

Reklāmas raksts sadarbībā ar koncertzāli "Lielais dzintars" / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 12
FOTO: posts un "spoki" valda kādreiz spožā slēpošanas kūrortā Dienvidkorejā 4
Maira Brieža un Oleksandra Usika atklātos treniņus noskatās aptuveni 1000 cilvēku 15
Pievienot komentāru