Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Hermanis izteicās, ka jebkura teātra programma lielākoties atspoguļo viena cilvēka, mākslinieciskā vadītāja, gaumi un "par gaumi nestrīdoties".

Hermanis: Nākamā JRT sezona būs pēdējā pirms "lielajām pārmaiņām"

Kultūra
2016. gada 11. augustā 14:11 2016. gada 11. augustā 14:11
Nākamā Jaunā Rīgas teātra (JRT) sezona būs "pēdējā sezona pirms lielajām pārmaiņām", šodien preses konferencē sacīja JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

Šodien preses konferencē teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis klātesošajiem pastāstīja, ka nākamā sezona būs "pēdējā sezona pirms lielajām pārmaiņām", jo tā būs pēdējā sezona pašreizējās JRT telpās.

"Skaidrs, ka sākotnēji dosimies "trimdā" uz Tabakas fabriku, kur mums būs vismaz divi gadi, lai atgrieztos šajās telpās," pauda Hermanis.

Kopumā JRT 2016./2017.gada sezonā apmeklētājiem piedāvās sešus jauniestudējumus, kurus pagaidām ir iespējams pieteikt publiski, bet varētu būt vēl pāris izrādes, par kurām teātris varētu informēt vēlāk.

Hermanis izteicās, ka jebkura teātra programma lielākoties atspoguļo viena cilvēka, mākslinieciskā vadītāja, gaumi un "par gaumi nestrīdoties".

Režisors Gatis Šmits jaunajā sezonā veidojis divus jauniestudējumus. Viens no tiem ir "Kārkli", kas būs izrāde par Latvijas politisko dzīvi. Šmits norādīja, ka bieži vien politiķi nemāk komunicēt ar sabiedrību, savukārt sabiedrībai un medijiem trūkst analīzes par notikumiem, politiķu paustais tiek uztverts kā fakts.

"Izrāde mēģinās meklēt cēloņus Latvijas politiķu nespējai vadīt valsti un skaidrot lēmumus, kā arī saprast viņu apjukumu," sacīja Šmits, vēl piebilstot, ka, piemēram, situācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā ir "šizofrēniska".

Otra izrāde, ko režisēs Šmits, ir "Īsumā par visu. 2.daļa", kas viņam esot īpaši mīļa. Izrāde domāta sākumskolēniem par zinātni. Izrādes abas daļas notiks Tabakas fabrikas teritorijā. Režisors piebilda, ka izrāde varētu būt interesanta arī pieaugušajiem.

 

Divas pirmizrādes paredzētas arī režisoram Vladislavam Nastavševam: "Ciniķi" un "Cerību ezers ir aizsalis", kas ir izrādes "Cerību ezers" otrā daļa. Hermanis gan preses konferencē draudzīgi ierosināja Nastavševam "radikāli nomainīt izrādes nosaukumu". Nastavševs norādīja, ka izrādē stāsts būs par viņa vecmāmiņu, bērnības draugu un draudzeni.

Režisors stāstīja, ka izrāde "Ciniķi" ir par to, kas notiek ar aizejošā laikmeta inteliģences pārstāvjiem laikā, kad pasaule mainās.

Vēl jauniestudējums ir paredzēts režisorei Māra Ķimelei ar izrādi "Nora" pēc Henrika Ibsena motīviem. Tāpat ar jaunu izrādi skatītājus iepazīstinās Hermanis - "Pakļaušanās" -, kas ir utopisks stāsts par 2022.gada Franciju, kur politisko varu pārņēmuši musulmaņi. Izrāde veidota pēc Mišela Velbeka romāna "Pakļaušanās".

Hermanis papildināja, ka "tā ir sanācis, ka jaunās sezonas sākums saistīts ar politiskām tēmām un arī viņa izrāde būs par to". "Mūsu teātrī nav vienotas politiskās ideoloģijas," uzsvēra režisors.

Velbeks gan ir visnotaļ pretrunīgi vērtēta personība. 2001.gadā viņš saniknoja musulmaņu sabiedrību, nosaucot islāmu par "visstulbāko reliģiju", tomēr vēlāk rakstnieks atzinis, ka esot pārvērtējis savu viedokli, uzmanīgi pārlasot Korānu un secinot, ka islāms spējot mierīgi pastāvēt līdzās citām reliģijām.

Turklāt "Pakļaušanās" nonāca pārdošanā dienā, kad ar automātiskiem ieročiem bruņoti islāmisti Parīzē iebruka žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā, kur noslepkavoja 12 cilvēkus. "Charlie Hebdo" numurā, kas iznāca traģiskajā dienā, bija iekļauta Velbeka karikatūra un vairākas žurnāla lapas bija veltītas viņa jaunajam romānam. Arī pats romāns bija izraisījis plašas debates un izpelnījies pretrunīgus vērtējumus.

Izrādes "Pakļaušanās" pirmizrāde paredzēta 9.septembrī. Hermanis skaidroja, ka romāns nav vērsts nekādā veidā pret musulmaņiem, gluži otrādi - romāns ir par Rietumu sabiedrības destruktīvo un bīstamo stāvokli. "Šī izrāde būs lieldarbs," sacīja Hermanis.

Hermanis piebilda, ka viņš gatavo vēl vienu izrādi, bet nav "100% garantijas", ka to būs iespējams izrādīt vēl šajā sezonā. Papildus viņš norādīja, ka jaunajā sezonā tiek plānota izrādes "Brodskis/Barišņikovs" Eiropas tūre - izrādes būs skatāmas Šveicē, Itālijā, Vācijā un Serbijā.

18.augustā plkst.10 JRT kasē būs iespējams iegādāties biļetes uz iestudējuma "Pakļaušanās" septembra un oktobra izrādēm.

 

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 35
FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 9
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 23
Pievienot komentāru