Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Strīķe no amata atbrīvota ar piektdienu, 8.jūliju.

SAB anulējis Strīķes pielaidi valsts noslēpumam 7

Sabiedrība
2016. gada 11. augustā 23:44 2016. gada 11. augustā 23:44
Satversmes aizsardzības birojs (SAB) anulējis no amata atbrīvotās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes pielaidi valsts noslēpumam, informē SAB.

"Ņemot vērā to, ka Strīķe ir atbrīvota no amata, kas saistīts ar valsts noslēpuma izmantošanu vai tā aizsardzību, atbilstoši likumā noteiktajam SAB speciālo atļauju ir anulējis," norāda birojā.

Jau ziņots, ka Strīķe no amata atbrīvota ar piektdienu, 8.jūliju.

KNAB norāda, ka šāds lēmums pieņemts, jo viņa bez attaisnojoša iemesla ilgstošā laika periodā nav atradusies savā darba vietā.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija, izvērtējot visus disciplinārlietā esošos faktus, apstākļus un pierādījumus, secinājusi, ka Strīķe bez attaisnojoša iemesla ilgstošā laika periodā nav atradusies savā darba vietā Rīgā, Brīvības ielā 104, k-2, tādējādi ilgstoši un sistemātiski pārkāpjot KNAB Darba kārtības noteikumu prasības.

Pieņemot lēmumu, komisija ņēma vērā faktu, ka Strīķe jau iepriekš saukta pie disciplināratbildības par noteikto amata pienākumu nepildīšanu.

Tāpat ziņots, ka KNAB vadītājam Jaroslavam Streļčenokam ar Strīķi ir ilgstošas nesaskaņas. Sākot ar 2013.gada augustu, pret bijušo KNAB vadītāju Strīķi uz 2016.gada aprīli bija ierosinātas vismaz septiņas disciplinārlietas, ko Strīķe ir apstrīdējusi tiesā, jūnija vidū prezentētajā pētījumā "KNAB darba rezultāti un priekšnieka atlases process" par laika posmu no 2011.-2016.gadam secinājusi korupcijas pētniece Līga Stafecka.

Streļčenoks Strīķi no amata ir mēģinājis atbrīvot vairākkārt. 2013.gada 20.decembrī un 2014.gada 14.janvarī izdotos Streļčenoka lēmumus atcēlis toreizējais premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība"), bet 2014.gada 7.februāra lēmumu toreizējā premjerministre Laimdota Straujuma ("Vienotība") atstājusi spēkā. Šo lēmumu Strīķe pārsūdzēja tiesā, kas viņu amatā atjaunoja.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Martinu Dukuru diskvalificē. Mūsu skeletona zvaigzne paliek bez devītā Pasaules kausa uzvarētāja titula 152
Maligina atraitne Elīna pieprasīs sev pienākošos mantojumu 169
Pienāk satraucošas ziņas par Lauri Reiniku, kurš atpūšas Indonēzijā
Skatīt visus komentārus