Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Taizemes policija izmeklē vietu, kur notika sprādzieni.

Ārlietu ministrija ceļotājus brīdina par augstiem terorisma draudiem Taizemē 2

Sabiedrība
2016. gada 12. augustā 13:37 2016. gada 12. augustā 13:37
Ārlietu ministrija (ĀM) aicina ceļotājus regulāri sekot līdzi informācijai par politiskās un drošības situācijas attīstību valstī, kā arī pārliecināties par uzturēšanās vietas drošību, norādot, ka valstī pastāv augsti terorisma draudi.

Kā informēja ministrijā, 11.augustā un 12.augustā vairākās tūristu iecienītās vietās Taizemē, tostarp Huahinā, Surātthānī, Trangā un Puketā, notika sprādzieni. Ir cietušie, kuru vidū ir arī ārvalstu pilsoņi.

Latvijas ĀM aicina izvairīties no cilvēku pulcēšanās vietām, būt īpaši uzmanīgiem un vērīgiem, uzturoties sabiedriskās vietās, un sekot līdzi vietējo varasiestāžu norādījumiem. Ceļotājus, kuri atrodas Taizemes kūrortos vai plāno turp doties, ministrija aicina sazināties ar tūroperatoriem vai lidsabiedrībām, precizējot, vai ceļojuma norise tiks īstenota saskaņā ar plānoto.

Tāpat ministrija aicina ceļotājus regulāri sekot līdzi informācijai par politiskās un drošības situācijas attīstību valstī, kā arī pārliecināties par uzturēšanās vietas drošību. Valstī pastāv augsti terorisma draudi.

Ņemot vērā nestabilo drošības situāciju valstī, ĀM neiesaka doties uz Taizemes un Kambodžas pierobežu, kā arī uz provincēm Taizemes un Malaizijas pierobežā - Patānī, Jala, Narāthivāta un Sonkhla.

 

Uzturoties Taizemē, tūristiem vienmēr līdzi ir jābūt pasei, kuru var pieprasīt uzrādīt jebkurā laikā. Turklāt šā gada 20.martā stājās spēkā kārtība, kas paredz personām, kuras Taizemē ir pārkāpušas vīzu režīmu un valstī uzturas bez derīgas vīzas, liegt atkārtotu ieceļošanu valstī. Atkarībā no laika perioda, kas Taizemē pavadīts bez derīgas vīzas, ceļotājiem būs liegts atkārtoti iebraukt valstī uz laiku no viena līdz pat 10 gadiem.

Tāpat tiek atgādināts, ka karaļa un karaliskās ģimenes kritika tiek uzskatīta par krimināli sodāmu, par kuru draud līdz pat 15 gadiem ieslodzījumā. Sodi par narkotisko vielu glabāšanu, izplatīšanu un ražošanu ir bargi, ieskaitot nāvessodu.

Taizemē bieži notiek ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā iet cilvēki. Šī iemesla dēļ ĀM neiesaka ceļotājiem pašiem vadīt automašīnu vai motociklu. Tāpat pirms ceļojuma iedzīvotāji aicināti Latvijas Infektoloģijas centrā saņemt informāciju par nepieciešamajām vakcīnām.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Bangkokā.

Ārkārtas situācijā ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni +371 26 33 77 11 vai e-pastu ''palidziba@mfa.gov.lv''.

Tāpat ĀM stingri iesaka jebkuram, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties Konsulārajā reģistrā.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Karalienes Elizabetes apakšveļas piegādātāja zaudē titulu 43
Fani pārliecināti: Kardašjanas surogātmāte bijusi pašas māsa Kailija 5
Foto: cilvēki atvadās no šonedēļ mirušās "The Cranberries" solistes Doloresas O'Riordanas
Pievienot komentāru