Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Raimonds Pauls: no Kultūras ministrijas nav nekādas jēgas 60

Politika
2011. gada 18. augustā 11:20 2011. gada 18. augustā 11:20
Komponists un kādreizējais kultūras ministrs Raimonds Pauls asi kritizē pašreizējo kultūras ministri Sarmīti Ēlerti un uzskata, ka no Kultūras ministrijas, kāda tā ir pašlaik, nav jēgas.

Pauls ceturtdien publicētā intervijā laikrakstā “Neatkarīgā” uz jautājumu, ko kultūras ministre Sarmīte Ēlerte (“Vienotība”) devusi kultūrai, atbildējis: “Neko. Mēs viņu vispār neredzam. Tāda, kā šodien ir, Kultūras ministrija vairs nav vajadzīga.”

“Tāda diletantu kompānija, kas raujas par visu varu, grib tajos amatos. Tāds ūnikums kā kultūras ministre, kas runā par integrāciju un vairāk neko. Par kādu integrāciju? Tad jau es personiski ar savu darbību attiecībās ar Krieviju esmu izdarījis daudz vairāk nekā viņi visi kopā,” sašutumu pauda Pauls.

Viņš arī kritiski izsakās par teātru spēju nopelnīt un neuzskata, ka Jaunajam Rīgas teātrim būtu jāvelta īpašāka attieksme kā citiem.

“Teātrus interesē dotācija, viņi paši nevar nopelnīt. Iedod tos 500 vai 200 tūkstošus, strādājiet, tikai gada beigās vajag paskatīties, kāda ir kvalitāte, ko teātris ir nopelnījis, sāksim ar to. Kāpēc Spēlmaņu naktī nav, teiksim, vislabāk apmeklētākās izrādes nominācijas? Kāpēc ne?

Pie mums ir tā: jo vairāk publikas, jo ir kases grāvējs, bet vienīgais teātris ir tas, kas 20 gadu laikā nolaida līdz gruntij veco Dailes teātri [Jaunais Rīgas teātris]. Tagad runā par jaunu, esošā remontēšanu, bet kāpēc nesaveda kārtībā veco? Kā tad tā? Turklāt viņam ir viena no vislielākajām dotācijām, bet vismazākā zāle.

Lielie teātri, sākot no 800 un pāri 1000 skatītāju vietām, katru vakaru piepilda zāli. Tur atnāk 50 līdz 200, un visi slavē. Bet tur pēdējā laikā tie darbi ir stipri līdzīgi. Lai nerunā par ģenialitāti vai kaut ko tamlīdzīgu. Ja grib redzēt, kā spēlē aktieri, lai paskatās uz krieviem,” sprieda Pauls.

BNS / Foto: Ieva Lūka/ LETA

Citi šobrīd lasa

Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 11
Rodions Kurucs pastāsta, kāpēc nespēlēja Latvijas jaunatnes izlasēs un kāpēc pieņems Spānijas sportista pilsonību
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 9
Skatīt visus komentārus