Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aktiera Beikera māsasmeita atklāja, ka viņas tēvocim bijušas problēmas ar plaušām un viņam bieži vien nācās pārvietoties ratiņkrēslā.

Miris "Zvaigžņu karu" mazā, pīkstošā robota lomas atveidotājs Kenijs Beikers 6

Kultūra
2016. gada 15. augustā 13:33 2016. gada 15. augustā 13:33
Tikai 111 centimetrus garais britu aktieris Kenijs Beikers, kurš pirmajās sešās "Zvaigžņu karu" ("Star Wars") filmās atveidoja iemīļoto robotu R2-D2, pēc ilgstošas slimības 81 gada vecumā miris savā mājā Prestonā, Lielbritānijā.

"Tas bija gaidāms, bet tik un tā ir bēdīgi," laikrakstam "The Guardian" atzina Beikera māsasmeita Abigeila Šīlda. "Viņam bija gara un pilnvērtīga dzīve."

Beikers spēlēja filmās "Laika bandīti" ("Time Bandits") un "Ziloņcilvēks" ("The Elephant Man"), taču pasaules slavu viņam atnesa mazais, pīkstošais robots baltā, zilā un sudraba krāsā.

"Viņa dzīve bija ļoti veiksmīga," piebilda Šīlda. "Pēdējos gados viņš daudz slimoja, tāpēc mēs šo brīdi jau gaidījām. Viņu aprūpēja viens no viņa māsasdēliem, kurš viņu sestdienas rītā arī atrada."

Aktiera māsasmeita atklāja, ka viņas tēvocim bijušas problēmas ar plaušām un viņam bieži vien nācās pārvietoties ratiņkrēslā. "Viņu uzaicināja uz jaunākās "Zvaigžņu karu" filmas pirmizrādi, taču slimības dēļ viņš nevarēja ceļot," atklāja Šīlda.

Beikeram pasaules slavu atnesa mazais, pīkstošais robots baltā, zilā un sudraba krāsā.

Beikeram bērnībā teikts, ka viņš, visticamāk, nenodzīvos līdz pubertātei, stāstīja Šīlda. Viņa arī sacīja, ka Beikers iepazinās ar savu sievu Eilīnu pēc tam, kad viņa aktieri ieraudzīja kādā televīzijas seriālā un uzrakstīja viņam vēstuli.

Beikers ar Eilīnu apprecējās 1970.gadā, taču 1993.gadā sieva mira no epilepsijas. Pārim ir divi bērni.


LETA/Foto: EPA/LETA, Vida Press

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 31
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 50
KHL komanda saviem traumētajiem hokejistiem liek deviņas stundas dienā pavadīt nesen degušajā arēnā 2
Skatīt visus komentārus