Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tūlīt sāks tīrīt LNB ēkas jumtu un fasādi, un darbiem jābūt pabeigtiem 5 nedēļu laikā.

Šonedēļ sāksies Gaismas pils fasādes tīrīšana, tam par godu rīkojot pat preses konferenci 15

Sabiedrība
2016. gada 16. augustā 15:11 2016. gada 16. augustā 15:11
Šonedēļ sāksies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas pirmie praktiskie ēkas jumta un fasādes tīrīšanas darbi, informēja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Pirmie praktiskie tīrīšanas darbi sāksies 18.augustā, kad plkst.13 LNB pirmajā stāvā tiks rīkota arī preses konference, kurā klātesošie tiks iepazīstināti ar LNB pirmreizējās jumta un fasādes tīrīšanas norisi.

Par bibliotēkas ēkas āra fasādes tīrīšanas darbiem stāstīs LNB direktors Andris Vilks, LNB Saimniecības departamenta direktors Ivars Ķīsis, Kultūras ministrijas Investīciju un projektu nodaļas vadītājs Indriķis Builis un tīrīšanas uzņēmuma "Alfa Vita Life Science GmbH" vadītājs Oļegs Gutermans.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrijas rīkotajā iepirkumā par LNB ēkas jumta un fasādes tīrīšanas veicējiem izraudzīts uzņēmumu apvienības "Alfa Vita Life Science GmbH" un SIA "Remroks" piedāvājums par zemāko līgumcenu - 97 268 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Kopējā tīrāmo daļu platība ir aptuveni 22 000 kvadrātmetru, no tās stikloto virsmu platība ir teju 14 000 kvadrātmetru.

Līgumā noteiktais darbu izpildes termiņš ir piecas nedēļas.

Šī būs ēkas pirmreizējā jeb etalona mazgāšana. Balstoties uz LNB inženieru un tīrīšanas speciālistu aprēķiniem, procesu būtu nepieciešams veikt atkārtoti reizi gadā vai reizi pusotrā gadā. LNB tiks veikta ne tikai fasādes un jumta tīrīšana, bet arī jumta seguma apstrāde ar speciālu līdzekli, kas ļaus nākotnē samazināt gan nosēdumu veidošanos, gan arī tīrīšanas izmaksas.

Kā vēstīts, kopš ēkas būvdarbu pabeigšanas, kas notika 2013.gada decembrī, ēka vēl ne reizi pilnībā nav nomazgāta - gan dažādu citu prioritāru darbu dēļ, gan diskusiju dēļ ar ēkas būvuzņēmēju un Kultūras ministriju par to, kam šī darbība jāveic un jāfinansē. Mazgāšanu bija plānots īstenot 2014.gada rudens beigās līdz Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sākumam, taču plānotie darbi nenotika nepastāvīgo laikapstākļu dēļ, līdz ar to ārpus kārtas tika veikta tikai daļēja logu mazgāšana.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Sieva sarīko kārtējo publisko skandālu, nonāk policijā, bet viņas mīļotais uz iecirkni atbrauc dzēris 21
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 20
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 28
Skatīt visus komentārus