Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos pievienojušās vēl četras ģimenes no Sīrijas.

Muceniekos nogādāti 13 patvēruma meklētāji no Sīrijas 57

Ziņas
2016. gada 16. augustā 18:19
Eiropas Savienības pārvietošanas programmā šodien uz Latviju no Grieķijas pārceltas 13 personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tajā skaitā pieci pirmsskolas vecuma bērni, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Uz Latviju otrdien pārceltās četras ģimenes ir no Sīrijas, patlaban tās atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Pārceltās personas strādājušas izglītības, tirdzniecības, inženierzinātņu un viesmīlības jomās. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu, angļu, kurmandži un krievu valodas zināšanas.

Jau ziņots, ka atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā.

Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot PMLP turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros jau uzņēmusi 69 personas.

Pirmās ģimenes ieradās februāra sākumā, un pirmajā kārtā Latvijā nogādātajiem ārvalstniekiem - vīram un sievai no Eritrejas, kā arī ģimenei no Sīrijas - vīram, sievai un diviem nepilngadīgajiem bērniem - PMLP nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu.

Nesen PMLP nolēmusi piešķirt bēgļa un alternatīvo statusu arī 17 Irākas, Sīrijas un Eritrejas iedzīvotājiem.

Valsts pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības valstīm - Grieķijas un Itālijas -, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm - šobrīd tas notiek no Turcijas.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Izlasi

Tik tālu nu esam... par 400 eiro var nopirkt dubļu notašķītas luksusa zīmola bikses 10
Jauni atklājumi pirms 10 gadiem brutāli nogalinātās latvietes Baibas Saulītes lietā 5
Kas ir Porziņģa slavenā draudzene? Apskaties, ar kādām bildēm viņa dalās soctīklos 21
Skatīt visus komentārus