Sākusies izmeklēšana, vai divgadīgajam puisītim bijusi nepieciešama vispārējā narkoze.

Divgadīga puisīša applaucēšanās ar kafiju beidzas ar nāvi Bērnu slimnīcā 70

Ziņas
2016. gada 16. augustā 22:32
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) tiks veikta izmeklēšana saistībā ar divgadīga puisīša pēkšņu nāvi pēc vispārējā narkozē veiktas operācijas, šovakar vēstīja TV3 raidījums "Bez tabu".

Bērns uz slimnīcu Rīgā nogādāts no Vidzemes slimnīcas, kurā viņš bija nonācis, jo applaucēja kāju ar karstu kafiju. BKUS bērnu nolemts operēt, un viņš sagatavots operācijai. Vecāki apgalvo, ka pirms vispārējās narkozes ievadīšanas mazulim nav veiktas pārbaudes, piemēram, vai sirsniņa izturēs šādu slodzi.

No rīta, kad bērns sācis mosties no narkozes, viņam ap acīm parādījušies zili riņķi un arī lūpas kļuvušas zilas. Pēc tam viņš ieslīdzis bezsamaņā. Bērns reanimēts un nogādāts intensīvās terapijas palātā, tomēr ārstiem viņa dzīvību nav izdevies glābt.

BKUS virsārste Renāte Snipe raidījumam sacīja, ka par notikušo ir sākta izmeklēšana, jo gadījums esot mulsinošs un nepatīkams. Tomēr viņa apgalvoja, ka bērniem, kuriem plānots piemērot anestēziju, vienmēr tiek veiktas visas protokolā paredzētās pārbaudes, ja vien gadījums nav ļoti ārkārtējs un steidzams. Šinī gadījumā bērna gūtais applaucējums neesot bijis dzīvībai bīstams.

LETA/Foto: Austra Helēna Žaggere
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 6
  • Radus nošāvušais Egidijs bijis "ļoti sliktā garastāvoklī un nikns" 33
  • Ar vērienu atklāj Rīgas Modes nedēļu 1