Cēsīs atvērts Latvijā lielākais bērnu zinātnes centrs „Z(in)oo” 6

Ziņas
2011. gada 11. septembrī 07:29
Cēsīs septembrī durvis vēris valstī lielākais bērnu un jaunatnes zinātnes centrs „Z(in)oo”. Tajā apmeklētāji var atraktīvā veidā iepazīties ar zinātnes sasniegumiem un apgūt eksaktās zinātnes.
Cēsīs atklāts valstī lielākais bērnu zinātnes centrs, kurā var ne tikai aplūkot, bet arī aptaustīt ģeniālos Leonardo Da Vinči izgudrojumus.

Centrs piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi braucot ar neparastiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni, kā arī kustināt priekšmetus ar domu spēku. Kopā „Z(in)oo” piedāvā vairāk nekā 30 dažādas ekspozīcijas.

Šādi centri ir teju katrā Eiropas valstī un to loma ir būtiska ne tikai šodienas perspektīvā, bet nozīmīga arī valsts attīstībai nākotnē – spējai radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus.

„Z(in)oo” ir atvērts ikvienam interesentam, bet īpaši tas gaida skolēnu klases un ģimenes ar bērniem. Bez zinātniskām ekspozīcijām centrā piedāvā arī dažādas tematiskās nodarbības:

* pateicoties Rīgas Tehniskās Universitātes atbalstam centrā ir izvietota interaktīva

izstāde „Leonardo DaVinči ģēnijs”, kurā iespējams apskatīt un pataustīt izcilā izgudrotāja darbus;

* tajā ir viens no labākajiem amatieru teleskopiem Vidzemē. Skolēniem un citiem

interesentiem ir dota iespēja piedalīties speciāli organizētās astronomijas nodarbībās brīvā dabā un redzēt detalizētu Mēness virsmu, lielākās Saules sistēmas planētas un pat attālus miglājus;

* centrā tiek veidots LEGO robotikas pulciņš, notiks robotikas sacensības starp dažādām Latvijas skolēnu komandām;

* vecākiem ar mazākiem bērniem būs pieejama attīstošo rotaļlietu bibliotēka, kurā būs bērna intelektu attīstošas rotaļlietas arī ņemšanai uz mājām.

„Z(in)oo” gaida apmeklētājus - skolēnu klases un interesentu grupas – ar iepriekšēju pieteikšanos (tālrunis: 25400228, e-pasts: info@zinoo.lv), biļetes cena Ls 2 – 3. Bezmaksas apmeklējums: skolotājiem un pensionāriem. Adrese: Cēsis, Poruka iela 8.

Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Jauna, nelaimīga māmiņa: pēc dzemdībām esmu sevi pazaudējusi 34
  • Apžēlotā pārdevēja Oksana - no cietuma ar mīlestību pret Putinu 5
  • "Eiropas Savienība nomirs. Pienācis laiks sakaut globālistus," paziņo Lepēna 27