Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tiesībsargs Juris Jansons.

Jansons: "VID priekšnieka algas nesamērīga kāpināšana ir absurda" 39

Sabiedrība
2016. gada 17. augustā 16:20 2016. gada 17. augustā 16:20
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja algas nesamērīga kāpināšana ir absurda, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs aģentūrai LETA norādīja, ka VID vadītāja atalgojuma piedāvājums nav adekvāts, - Jansons uzskata, ka nav pareizi vienai amatpersonai radīt speciālu risinājumu, vienu atalgojumu "izraujot no vienotās atalgojuma sistēmas".

"Tas ir absurdi no tā viedokļa, ka visu laiku saka, ka nevar celt minimālo algu, kas attiecas uz ļoti daudziem, bet te vienam cilvēkam pacels. Tas ir nesamērīgi pret visiem valsts iedzīvotājiem," norādīja Jansons.

"Kāds tad būs signāls sabiedrībai? Ārstiem, pedagogiem nevar pielikt algu, bet vienam būs izcila situācija," pauda tiesībsargs.

Viņš uzsvēra, ka šajā gadījumā jāņem vērā arī tas, ka iestādē nedarbojas tikai tās vadītājs, - ir, piemēram, arī vietnieki, līdz ar to nav skaidrs, kāds atalgojums būs šīm personām.

"Tas nav pozitīvs signāls sabiedrībai. Tur, kur redzam, ka ir nepieciešams objektīvs algu kāpums, jo ir pārkāpumi, tur tas netiek nodrošināts. Bet te vienam radīs speciālu mehānismu, lai neievērotu vienoto sistēmu. Tas nav taisnīgi, nav pareizi un ir absurdi," pārliecināts Jansons.

Kā ziņots, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) koalīcijas partneriem piedāvājusi VID ģenerāldirektora mēneša bruto atalgojumu noteikt līdz 8100 eiro apmērā.

Reizniece-Ozola aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka VID vadītāja atalgojumam ir jābūt līdzvērtīgam lielas valsts kapitālsabiedrības vadītāja atalgojumam. "Kopējie griesti varētu būt 8100 eiro, no kuriem bruto pamatalga būtu nedaudz virs 5000 eiro ar iespēju par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma," skaidroja ministre.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) žurnālistiem iepriekš skaidrojis, ka finanšu ministre koalīcijai piedāvājusi četrus risinājumus VID vadītāja algas palielināšanai, taču patlaban ir priekšlaicīgi runāt par konkrētu variantu, jo tas tiek vēl meklēts.

Kučinskis norādīja - tā kā tiks rīkots atkārtots VID vadītāja amata konkurss, lai tas nenoslēgtos bez rezultāta, koalīcijai piedāvāts lemt par VID vadītāja atalgojuma paaugstināšanu. "Lēmums būs saistīts ar nelielām likumu izmaiņām, un tam jābūt sadarbības padomes stingram lēmumam," uzsvēra premjers.

Valdošās koalīcijas politiķi konceptuāli atbalsta VID vadītāja atalgojuma palielināšanu un pieļauj, ka šis varētu būt pirmais solis, lai vēlāk pārskatītu atalgojumu valsts pārvaldē, noskaidroja aģentūra LETA. Vienlaikus politiķi uzsver, ka par konkrētu atalgojumu VID vadītājām vēl būs jādiskutē un lēmums šajā jautājumā vēl nav pieņemts.

LETA / Foto: Sintija Zandersone/LETA

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 42
Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 28
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 29
Skatīt visus komentārus