Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Vēlēšanu priekšvakarā Ušakovs atzīst padomju okupāciju 1

Politika
2011. gada 17. septembrī 18:04 2011. gada 17. septembrī 18:04
Piektdienas vakarā Rīgas konferences dalībniekiem rīkotajā pieņemšanā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzrunā angļu valodā minējis frāzi "pēc 50 padomju okupācijas gadiem", apstiprināja vairāki konferences dalībnieki.

Visai dīvaina ir Rīgas mēra Nila Ušakova pēkšņā vēlēšanu priekšvakara atklāsme.

10.Saeimas deputāts un Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis (V) teica, ka šo frāzi Ušakovs īsajā uzrunā pateicis bez īpaša konteksta. "Viņam blakus sēdēja ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere," sacīja Lieģis, kurš uzskata, ka tas tika pateikts tādēļ, ka šajā pieņemšanā nebija Ušakova elektorāta, jo uz pieņemšanu bija aicināts ārvalstu diplomātiskais korpuss Rīgā, kas, izdzirdot šos vārdus, sāka izteikt komentārus.

"Pie mana galdiņa sēdēja Kanādas vēstnieks un Izraēlas pilnvarotais lietvedis, kuri uzreiz šo frāzi piefiksēja un domāja, ko tas nozīmē. Vai tas ir veids, kā mēģināt nākt pretī gadījumā, ja partiju apvienība "Saskaņas centrs" nokļūst koalīcijas valdībā? Tā būtu mana interpretācija par notikušo," sacīja Lieģis.

Ušakovs uzsvēra, ka "Saskaņas centrs" nekad nav izmantojis vēsturiskus jautājumus par to, kas noticis 1940. gadā, lai ietekmētu šīs dienas politisko situāciju. SC nostāja ir skaidra - Latvijā nav okupantu, un mēs negrasāmies celt prasības ne pret vienu valsti.

Uz jautājumu, vai ar šo frāzi SC sper soli tuvāk iespējamai koalīcijai pēc Saeimas vēlēšanām, Ušakovs atkārtoti uzsvēra, ka SC neizmanto vēstures notikumus, lai ietekmētu šodienas politiskos notikumus.

Vairākas partijas pirms vēlēšanām norādījušas, ka okupācijas fakta atzīšana ir obligāts nosacījums, lai iesaistītos valdības koalīcijā.

Vairāki politiķi neoficiāli atzina, ka SC okupācijas jautājumā varētu ieņemt šādu pozīciju: okupācija bija, bet okupantu Latvijā vairs nav.

LETA/Foto: Dmitrijs Kijonoks


Citi šobrīd lasa

Latvijas stiprās dzimtas. Ciemos pie Abgunstes muižas saimniekiem - uzņēmīgās Avotnieku ģimenes
Adriana Lima izplūst asarās: pēc 18 gadiem viņa atvadās no "Victoria's Secret" 12
Bezpajumtniekam, kurš Melburnas teroraktā metās cīņā ar uzbrucēju, dzīve mainīsies pilnībā 16
Pievienot komentāru

"Мамочка, прости меня за это": последние слова 5-летнего мальчика, умирающего от рака

Как молоды они были: в сети появилось фото Пугачевой и Моисеева 32-летней давности 1