Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tēvs ar meitu - ģimene no Sīrijas, kuri dzīvo patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Latvijas valsts kasē ienācies pirmais miljons par bēgļu pieņemšanu 72

Politika
2016. gada 19. augustā 20:50 2016. gada 19. augustā 20:50
Latvija saņēmusi pirmo maksājumu no Eiropas Savienības (ES) par patvēruma meklētāju uzņemšanu no bēgļu nometnēm Grieķijā, Itālijā un Turcijā, vēsta "LNT Ziņas".

Līdz ar šo maksājumu Valsts kasē nonākuši 996 000 eiro.

ES dalībvalstis ir vienojušās, ka par katru cilvēku, kurš tiek pārvietots no bēgļu nometnēm Grieķijā un Itālijā, Brisele maksā 6000 eiro, bet 10 000 eiro - par cilvēku uzņemšanu no Turcijas nometnēm.

ES maksājumus veic nevis par faktiski pārvietotajiem patvēruma meklētājiem, bet gan pēc speciālas formulas priekšmaksājumu veidā, ņemot vērā to, cik daudz kopumā cilvēku dalībvalsts ir apņēmusies uzņemt.

Latvija divu gadu laikā plāno uzņemt 531 patvēruma meklētāju. Līdz ar to Latvija jau tagad ir saņēmusi apmēram divas reizes lielāku finansējumu, salīdzinot ar faktiski uzņemtajiem 69 patvēruma meklētājiem.

Kā norāda Iekšlietu ministrijā (IeM), šis finansējums ir paredzēts, lai segtu izdevumus par patvēruma meklētāju izmitināšanu un integrēšanu, bet pagaidām tas vēl nav ticis izmantots.

"Noslēguma finansējumu mēs saņemsim tad, kad būsim paziņojuši, cik faktiski personas ir pārvietotas. Šis finansējums šobrīd netiek izmantots. Šis finansējums ir ieskaitīts kā priekšfinansējums, un tālāk mēs to izmantosim atmaksu veikšanai valsts budžetā pēc faktiski veiktajiem izdevumiem," skaidroja IeM Finanšu vadības departamenta direktore Larisa Tumaņana.

Otrs maksājums no Briseles tiks saņemts nākamgad. Ministrijā skaidro - ja Latvija būs uzņēmusi mazāku skaitu patvēruma meklētāju par plānoto, starpība būs jāatmaksā atpakaļ Briselei. Kopumā no dažādiem ES fondiem tiek segta aptuveni trešā daļa no visiem izdevumiem, kas saistīti ar patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijā.

Kā ziņots, saskaņā ar ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Par katru patvēruma meklētāju dalībvalsts saņems vienreizēju maksājumu 6000 eiro apjomā.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas jāņem vērā, lai aukstajā laikā nosargātu bērnu no pārsalšanas 4
14 fakti par Meganu Mārklu, kurus tu vēl nezināji 8
Vieglatlēts Čehijā sacensību laikā nogalina tiesnesi 8
Skatīt visus komentārus