Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Teikmanis: "Mēs konsekventi palielinām savu finansējumu drošībai un aizsardzībai. Tam, protams, būs arī pozitīvas sekas attiecībās ar pārējām partnervalstīm, tostarp ASV. Katrai valstij jārūpējas par savu drošību. Mēs zinām teicienu, ka slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās. Ja citi redzēs, ka pret savu drošību izturamies nenopietni, arī viņi izturēsies līdzīgi. Lūk, tas jau būtu bīstami."

Vēstnieks aicina nešaubīties par Latvijas drošību un attiecībām ar ASV 11

Viedokļi
2016. gada 20. augustā 14:51 2016. gada 20. augustā 14:51
Neskatoties uz ASV Republikāņu partijas Baltā nama kandidāta Donalda Trampa izteikumiem par NATO un Baltijas valstu aizsargāšanu, par drošību Latvijai nevajadzētu šaubīties, jo ASV ir uzticams partneris, intervijā sacīja aizejošais Latvijas vēstnieks Lielbritānijā, nākamais vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Vēstnieks gan atzina, ka tajā pašā laikā Latvija zina savus mājasdarbus un tos apņēmīgi pilda, jo tas ir pašu interesēs. Drošības jautājumi viennozīmīgi un skaidri ir arī Latvijas valdības prioritāšu saraksta augšgalā, turklāt valdībā par tiem diskusiju vairs neesot.

"Mēs konsekventi palielinām savu finansējumu drošībai un aizsardzībai. Tam, protams, būs arī pozitīvas sekas attiecībās ar pārējām partnervalstīm, tostarp ASV. Katrai valstij jārūpējas par savu drošību. Mēs zinām teicienu, ka slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās. Ja citi redzēs, ka pret savu drošību izturamies nenopietni, arī viņi izturēsies līdzīgi. Lūk, tas jau būtu bīstami," uzskata diplomāts.

Vaicāts, vai līdz ar šķietamu klusu samierināšanos ar Krimā notiekošo, iespējamās sadarbības atjaunošanu ar Krieviju Latvija varētu apdomāt aizsardzībai atvēlētā finansējuma samazināšanu, Teikmanis norādīja, ka tas nenotiks.

"Mēs šos 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) sasniegsim un nemazināsim. Mēs to vienkārši nevaram atļauties," viņš sacīja. Tomēr, ja Latvija vēlas vēl labākas attiecības ar ASV, kas tiešām ir uzticams partneris, nepieciešama ciešāka sadarbība arī ekonomikā, lielākas ASV investīcijas Latvijā.

Lai to panāktu, vēstnieks uzskata, ka nepieciešams radīt biznesam, investīcijām labvēlīgu klimatu, jādomā par likuma varu, tiesiskumu un ekonomisko politiku, kas var veicināt jebkuras investīcijas, tostarp no ASV.

Jau vēstīts, ka Tramps iepriekš paziņojis, ka ASV viņa vadībā varētu neaizsargāt dažas NATO dalībvalstis, ja tām grasītos uzbrukt Krievija. Tramps to paziņoja intervijā laikrakstam "The New York Times" Ohaio štata Klīvlendas pilsētā notiekošā republikāņu nacionālā konventa laikā.

Tramps sacīja, ka viņš izlems, vai aizsargāt Baltijas valstis pret Krievijas agresiju, pamatojoties uz to, vai šīs valstis "ir izpildījušas savas saistības pret mums".

"Ja tās izpilda savas saistības pret mums, tad atbilde ir jā," teica Tramps.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 63
Baraks Obama prot romantiski pārsteigt. Lūk, kā viņš apsveicis sievu dzimšanas dienā 13
"Viņš domāja, ka ir pasaules karalis un var mani pazemot," seksuālā uzmācībā vaino arī slaveno Maiklu Duglasu 66
Skatīt visus komentārus