Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lielāko interesi izraisījis ASV tanks un iespēja slēgtā teltī iemēģināt šaušanu ar mācību munīciju.

11.novembra krastmalā cilvēki apbrīno tanku un izmēģina roku šaušanā. FOTO 80

Sabiedrība
2016. gada 20. augustā 15:57 2016. gada 20. augustā 15:57
Tūkstošiem cilvēku šodien ieradušies apmeklēt tautas un armijas svētkus - Zemessardzes 25.gadadienai veltītos pasākumus Rīgā, 11.novembra krastmalā. Lielāko interesi izraisījis ASV tanks un iespēja šaut ar mācību munīciju, novēroja aģentūra LETA.

Krastmalā ir iespēja aplūkot Latvijas bruņoto spēku ekipējumu, tehniku un ieročus, kā arī ASV bruņoto spēku tanku "Abrams" un kaujas mašīnu "Bradley". Apmeklētāji var apskatīt arī divus Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas modeļus - izlūkošanas kaujas mašīnu "Scimitar" un kaujas elementu piegādei paredzēto bruņutransportieri "Spartan".

Lielāko interesi izraisījis ASV tanks un iespēja slēgtā teltī iemēģināt šaušanu ar mācību munīciju. Cilvēki, pārsvarā ģimenes ar bērniem un tūristi labprāt izmanto iespēju nofotografēties uz ASV tanka.

Savu tehniku demonstrē arī citas NBS struktūrvienības, piemēram, Krasta apsardze, Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienība. Klātesošajiem ir iespējams apskatīt ne tikai NBS rīcībā esošos mūsdienu ieročus, bet arī kara laika šaujamos.

 

Klātesošos priecē koncerts, kurā uzstājas dažādi mākslinieki. No plkst.18 svētku apmeklētājus priecēs koncerta dalībnieku koporķestra sagatavotais muzikālais pārsteigums. 11.novembra krastmalā plānota arī plaša defilē programma, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Štāba bataljona Godasardzes rota un Jaunsardze.

Jau ziņots, ka šodien tiek atzīmēta Zemessardzes 25.gadadiena un tam par godu Rīgā notiek dažādi pasākumi.

Šī gada 23.augustā Zemessardze svin 25.dibināšanas gadadienu. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991.gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir kļuvusi par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

 

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

No "Tallink" prāmja pie Kolkas pār bortu pārlēcis 23 gadus vecs jaunietis 111
Svētdienas vakarā Liepājā fiksēts šoziem lielākais sals 5
Ludzas žurnālistes Anitas Daukštes nodedzinātās mājas lieta: informācija nākusi no kontrabandista Kononova 11
Skatīt visus komentārus