Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aina no filmas "Modris".

Ziedoņa muzejs aicina uz brīvdabas kino – filmu "Modris"

Kultūra
2016. gada 23. augustā 14:43 2016. gada 23. augustā 14:43
Ziedoņa muzejs aicina uz brīvdabas kino vakaru uz filmu „Modris”, kas notiks piektdien, 26. augustā plkst. 20:00 Murjāņos, Imanta Ziedoņa vasaras mājas „Dzirnakmeņi” pagalmā. Pirms kopīgas filmas skatīšanās plkst. 20:30 būs iespēja tikties ar režisoru Juri Kursieti, kurš pastāstīs par filmas tapšanas aizkulisēm un atbildēs uz viesu jautājumiem.

Turpinot rūpēties par Imantam Ziedonim tuvām idejām un vērtībām, Ziedoņa muzejs šogad piedāvā jaunākās latviešu spēlfilmas un dokumentālās filmas, jo dzejniekam vienmēr bijusi tuva jaunrade un tās veicināšana, sadarbība ar jauniem un talantīgiem cilvēkiem.

Filmas "Modris" varonis, pusaudzis Modris, kura dzīvē liktenīgi samezglojumi seko cits citam un puisi noved līdz noziedznieka statusam. Liktenīgais grūdiens, kas ierosina šo sniega bumbas efektu – konflikts ar māti, kura nodod savu dēlu policijā. Pāraudzināšanas mēģinājums pāraug drāmā, jo jaunietis nespēj iekļauties tiesas noteiktajos soda izciešanas noteikumos.

Filmas režisors Juris Kursietis beidzis kinorežijas maģistrantūru Lielbritānijā. Kā režisors Juris uzņēmis vairākas īsfilmas – "Rīt Būs", "The Bicycle Story", kā arī veidojis reklāmas Latvijas uzņēmumiem.  Kā otrais režisors Juris strādājis pie divām latviešu spēlfilmām – "Amatieris" (2008, Rež. Jānis Nords), "Nāve Tev" (2011, Rež. Juris Poškus). Jura Kursieša pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "Modris" tapusi ievērota ne vien Latvijā, bet arī vairākos starptautiskos kinofestivālos. Tbilisi Starptautiskajā filmu festivālā Gruzijā saņēmusi Sudraba Prometeja balvu par labāko režisora darbu.

Brīvdabas kino seansi Ziedoņa muzejā tiek organizēti sadarbībā ar Latvijas kinematogrāfistu savienības projektu "Kino visiem un visur Latvijā", ko atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nacionālais kino centrs. Murjāņu brīvdabas kino vakaru norisi atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

Kino seansi notiek arī lietus gadījumā, tad filmas tiek rādītas Murjāņu klētī. Ieejas maksa pieaugušajiem 5 Eiro. Pensionāriem, studentiem un jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem atlaide.

Kino vakaru programmma

26. augustā plkst. 20:00 filma „MODRIS” (mākslas filma, rež. Juris Kursietis, 98min, 2014),

Vakara viesis: režisors Juris Kursietis

9. septembrī plkst. 20:00 filma „ĪVĀNS” (dokumentālā filma, rež. Andrejs Verhoustinskis, 80min, 2015),

Vakara viesis: režisors Andrejs Verhoustinskis

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 71
Mākslinieks Bikše: "Latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena" 269
Pievienot komentāru