Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2016” laureāts Andris Jenerts.

Aicina uz tikšanos ar apbalvojuma "Laiks Ziedonim 2016" laureātiem

Kultūra
2016. gada 23. augustā 15:38 2016. gada 23. augustā 15:38
27. augustā Imanta Ziedoņa vasaras mājā „Dzirnakmeņi” Murjāņos notiks tikšanās ar diviem apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2016” laureātiem: Rūjienas mākslas skolas direktoru Jāni Galzonu un Siguldas pilsētas vidusskolas skolnieku Andri Jenertu. Ieeja pasākumā bez maksas, līdzi ņemot groziņus. Pasākums sākas plkst. 12.00.

Tikšanās ar apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātiem notiek jau otro reizi šajā vasarā, pirmā tikšanās bija 2. jūlijā, kad Murjāņos viesojās zinātnieks Egils Stalidzāns un latviešu valodas un literatūras skolotāja Daiga Zirnīte. Šī pasākuma galvenais vadmotīvs ir ideju arheoloģija, kur meklēt radošumu vai idejas, kas aizrauj.

Apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2016” laureāts Novadpētniecībā “Kedas” Jānis Galzons ir mākslinieks un Rūjienas mākslas skolas direktors. Jānis kopā ar saviem audzēkņiem radījis unikālu vairāk nekā 20 metrus garu bērza klucīšu Lielvārdes jostu un citas latviešu kultūras vērtības, kas prezentētas ne tikai Briselē, bet arī Japānā. 27. augusta pasākumā prezentācijā „Idejas arheoloģija” Jānis Galzons stāstīs, kur meklēt idejas radošumu, par zīmju valodas spēku.  

Siguldas pilsētas vidusskolas skolnieks un Siguldas novada jaunrades centra mehatronikas pulciņa idejas autors un konsultants Andris Jenerts, kurš šogad saņēma laureāta titulu nominācijā Bērniem un jauniešiem „Rabarbers”, ar stāstījumu „Idejas, kas aizauj" pastāstīs par savu pieredzi, kā atrast īsto un vienīgo ideju, par ko aizdegties un turpināt profesionāli pilnveidoties, saglabājot dzirksti sirdī.

Papildu informācija par pasākumu atrodama muzeja mājas lapā .

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu „Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas tiek meklētas ikviena pretendenta personībās.

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 28
Baraks Obama prot romantiski pārsteigt. Lūk, kā viņš apsveicis sievu dzimšanas dienā 14
"Viņš domāja, ka ir pasaules karalis un var mani pazemot," seksuālā uzmācībā vaino arī slaveno Maiklu Duglasu 72
Pievienot komentāru