Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Kučinskis: "Baidena vizīte novērš bažas saistībā ar Trampa izteikumiem" 23

Sabiedrība
2016. gada 23. augustā 15:42 2016. gada 23. augustā 15:42
ASV viceprezidenta Džo Baidena vizīte Latvijā novērš bažas par ASV Republikāņu partijas prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa izteikumiem saistībā ar Baltijas valstu drošību, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers uzsvēra, ka Baidena vizīte ir vajadzīga un nepieciešama, jo tādējādi tiek apliecināts, ka Baltijas valstis drošības jautājumos var paļauties uz ASV neatkarīgi no ASV prezidenta vēlēšanu iznākuma.

Kučinskis informēja, ka tikšanās laikā ar Baidenu tika pārrunāti ne tikai drošības jautājumi, bet arī jautājumi, kas saistīti ar tieslietu jomu, maksātnespējas procesu, finanšu sektoru u.c.

Tāpat pēc ASV viceprezidenta iniciatīvas tika runāts par energodrošības jautājumiem. "Guvām pozitīvu signālu, ka enerģētikas jomā varam rēķināties vismaz ar ASV ekspertīzi. Baidens solīja ASV palīdzību, lai Baltijas valstis būtu drošas par savu enerģētisko neatkarību," norādīja premjers.

ASV ir apņēmušās pildīt NATO līguma 5.pantu, un tas ir svēts pienākums, šodien pēc tikšanās ar visu trīs Baltijas valstu prezidentiem pavēstīja ASV viceprezidents Džo Baidens.

Viņš uzsvēra, ka līgums ir rakstveida vienošanās, kur viena no līgumpusēm ir ASV, un tāpēc viņš vēlas vēlreiz apstiprināt, ka ASV pilnībā uzņemsies šīs saistības un pienākumus, kas līgumā paredzēti.

Viesojoties Rīgā, Baidens vēlas apspriest nianses, kas nepieciešamas NATO samita laikā pieņemto lēmumu īstenošanai.

ASV viceprezidents arī pauda gandarījumu par paveikto kopš Baltijas ceļa, atzīstot, ka savulaik, kad vērojis šo notikumu, tas tiešām bijis pārsteidzošs brīdis.

Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis pauda, ka pusotru mēnesi kopš NATO samita Varšavā šodien diskusiju pamatjautājums būs drošības stiprināšana Baltijas reģionā un veidi, kā labāk ieviest samita lēmumus dzīvē.

NATO sabiedrotajiem ir viens uzdevums - aizstāvēt kopīgās vērtības, kas ir brīvība, demokrātija un likuma vara, -, uzsvēra Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess. "Un mēs nekad neesam apšaubījuši NATO līguma 5.pantu," viņš piebilda. Tāpat, viņaprāt, ir jāstājas plecu pie pleca cīņā ar terorismu un ārējo agresiju.

Arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite uzsvēra, ka atkārtoti tiek apstiprināts, ka uzņemtās NATO līguma saistības tiks pildītas. Viņa arī pauda pārliecību, ka pēc ASV prezidenta vēlēšanām ASV joprojām uzņemsies saistības, ko paredz 5.pants. "Mēs esam gatavi vēlreiz apstiprināt mūsu stratēģisko partnerību. Šis ir vēstījums, kas ir jānodod mūsu tautām," noteica Grībauskaite.

Jau ziņots, ka šodien Rīgā ieradies ASV viceprezidents Baidens. Līdz šim jau ir notikušas viņa tikšanās ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prezidentiem un Latvijas Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS). Vakarā viņš Latvijas Nacionālajā bibliotēkā teiks uzrunu baltiešiem.

LETA/Foto: Ieva Makare/LETA

Citi šobrīd lasa

Bijušais laimīgi dzīvo tālāk, taču viņai joprojām sāp. Sieviete: "Kas man vainas? Kāpēc jūtos tik nožēlojami?" 19
FOTO: tā izskatās 3 miljonus vērtais Bauskas jaunais peldbaseins 43
Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 2
Skatīt visus komentārus