Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Šo pamatīgo ieroču un sprāgstvielu arsenālu atrada Latvijas policija. Aizturēti 6 cilvēki. FOTO 20

112
2016. gada 23. augustā 16:38 2016. gada 23. augustā 16:38
Valsts policija (VP) jūlijā un augustā ir aizturējusi sešas personas un sākusi piecus kriminālprocesus par nelikumīgu ieroču apriti lielā daudzumā.

Kā aģentūru LETA informēja VP preses pārstāvis Dairis Anučins, VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki, veicot izmeklēšanas un operatīvos pasākumus, nepilnu divu mēnešu laikā konstatēja vairākas personas, kuras Latvijas teritorijā nelikumīgi glabāja gan pašu izgatavotus un atrastus, gan iegādātus ieročus un munīciju, kā arī, iespējams, veica to tālāku tirdzniecību.

Saistībā ar nelikumīgo ieroču apriti ir sākti pieci kriminālprocesi pret kopumā sešām personām - 1960., 1963., 1965., 1970., 1978. un 1983.gadā dzimušiem vīriešiem. Daļa no šiem vīriešiem bijuši savstarpēji saistīti.

Kriminālprocesā veiktas kratīšanas Rīgā, Balvu, Dobeles, Bauskas un Auces novadā. Kratīšanu laikā ir atrasti un izņemti kopumā 22 dažādu veidu šaujamieroči, 114 spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas, 56 kilogrami sprāgstvielu, 25 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, kā arī 1985 dažāda kalibra patronas.

Pret minētajām sešām personām sākti kriminālprocesi par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

LETA/Foto: Valsts policija 

Citi šobrīd lasa

Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 28
Sieva sarīko kārtējo publisko skandālu, nonāk policijā, bet viņas mīļotais uz iecirkni atbrauc dzēris 21
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 20
Skatīt visus komentārus