Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Skandalozā vakariņu sāga Lietuvā rezultējas ministra Dūklava dusmās - politiķim esot jau apnicis atbildēt.

Dūklavam neiztur nervi sarunā ar žurnālistu: "Man jau ir apnicis atbildēt uz muļķīgiem jautājumiem!" 52

Sabiedrība
2016. gada 26. augustā 20:18 2016. gada 26. augustā 20:18
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) piektdien paziņoja, ka viņam ir apnicis atbildēt uz jautājumiem par viņa neseno vizīti Lietuvā, kurā viņš vakariņojis un medījis ar šīs valsts uzņēmējiem, un nodēvēja žurnālistu jautājumus par muļķīgiem.

"Man tas jau ir apnicis, un te mēs beigsim sarunu, ja? Tas man ir jau pilnībā apnicis," sacīja Dūklavs telefonintervijā aģentūras BNS Lietuvas biroja žurnālistam.

"Es atbraucu ciemos, bet tāpēc te veselu nedēļu atbildēšu uz muļķīgiem jautājumiem? Bet kas jums tur ir mājās, jūs arī tieciet skaidrībā! Kas jums tur ir, kā jums tur ir," teica ministrs un pārtrauca sarunu.

Kā ziņots, Dūklavs iepriekš teica, ka viņu vakariņās un medībās bija uzaicinājusi Lietuvas zemkopības ministre Virgīnija Baltraitiene un viņam neesot bijis informācijas, ka uz pasākumu tiks uzaicināti arī uzņēmēji.

Atsaucoties uz Lietuvas mediju vēstīto, Dūklavs pieļāva, ka vakariņas un medību braucienu, kurā viņš piedalījies, ir apmaksājis Baltraitienes vīrs. Politiķis arī pauda gatavību painteresēties, lai precīzi noskaidrotu, kas sedza pasākuma izdevumus.

Dūklavs arī sacīja, ka nesaskata interešu konfliktu, piedaloties vakariņās un medībās, kurās piedalījās arī Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Jons Miļus, kuram pirms nepilna mēneša izvirzītas apsūdzības dienesta pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā, Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Māris Balodis, citas amatpersonas no abām institūcijām, kā arī Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmuma "Biovela" vadītājs Virgīnijs Kantausks.

Vēlāk Baltraitine izplatīja paziņojumu, ka Lietuvas uzņēmējus uz vakariņām un medībām Panevēžas rajonā uzaicinājis Dūklavs un medības organizējis ASV lauksaimniecības tehnikas ražotāju "John Deere" pārstāvošās firmas "Dojus agro" vadītājs Prans Dailide.

Pēc tam Dūklavs noliedza, ka būtu aicinājis vakariņās piedalīties Lietuvas uzņēmējus vai ka būtu ierosinājis viņus aicināt. Vaicāts, vai Lietuvas ministre ir paudusi nepatiesu informāciju, Dūklavs aicināja situāciju noskaidrot pie pašiem Lietuvas uzņēmējiem.

Politiķis arī, iespējams, pārspīlējot, izteicās, ka Lietuvas ministre ik pēc trim stundām nākot ar kādu paziņojumu. Ministrs atturējās sniegt sīkākus komentārus saistībā ar Baltraitienes paziņojumu.

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 71
No Bondara grib piedzīt 15 miljonus; tiesa apķīlājusi viņa bankas kontus un īpašumus 97
Skatīt visus komentārus