Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vējonis savā runā pievērsās arī aizsardzības jautājumiem, skaidrojot, ka Latvija turpina stiprināt savas aizsardzības spējas.

Vējonis: "Mums jādara viss nepieciešamais, lai aizsargātu savu valsti un tautu" 29

Sabiedrība
2016. gada 27. augustā 15:34 2016. gada 27. augustā 15:34
Mums jādara viss nepieciešamais, lai aizsargātu savu valsti un tautu, šodien savā uzrunā politiski represēto personu 18.salidojumā pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis sacīja, ka padomju okupācija ir cirtusi sāpīgas rētas Latvijas liktenī. "Svešās varas organizētās represijas sagrāva teju visu, ko Latvija un tās iedzīvotāji bija sasnieguši pirmajos 20 neatkarības gados. Mūsu tautsaimniecība tika iznīcināta, bet cilvēki aizvesti tūkstošiem kilometru tālos verdzības un iznīcības ceļos," teica Vējonis.

Prezidents uzsvēra, ka visgrūtākajos un necilvēcīgākajos apstākļos represētie spēja saglabāt sapni par brīvu Latviju, kas bija tik svarīgi, lai varētu atjaunot savas valsts neatkarību. "Atceroties pagātni, mums ir jādomā par nākotni. Jau ceturtdaļgadsimtu dzīvojam brīvā un neatkarīgā Latvijā, paši lemjam savu un savu bērnu likteni. Pagājušā gadsimta šausmas vairs nekad neatkārtosies. Mums jādara viss nepieciešamais, lai aizsargātu savu valsti un tautu," tā savā runā uzsvēra prezidents.

Vējonis savā runā pievērsās arī aizsardzības jautājumiem, skaidrojot, ka Latvija turpina stiprināt savas aizsardzības spējas. "Mēs nostiprinām savas valsts robežu un paaugstinām militāro gatavību. Mums ir spēcīgi partneri un uzticami draugi pasaules spēcīgākajā militārajā aliansē NATO. ASV viceprezidenta Džo Baidena, Igaunijas un Lietuvas prezidentu viesošanās Latvijā šajā nedēļā to vēlreiz mums atgādināja," skaidroja Valsts prezidents.

Tāpat Vējonis uzsvēra, ka 25 atjaunotās Latvijas gados ir paveikts daudz, taču "ne mirkli nedrīkst apstāties pie sasniegtā" - ir jāsekmē ekonomiskā attīstība un jāpieliek visas pūles, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs justos drošs par savu nākotni valstī.

"Vēstures notikumiem attālinoties arvien dziļākā pagātnē, mūsdienās arvien vilinošāki kļūst dažādu populistu solījumi ātri un vienkārši atrisināt sarežģītas problēmas. Tomēr jūsu piedzīvotais atgādina, ka ātri visbiežāk var tikai kaut ko sagraut vai iznīcināt, kamēr radīšana un attīstība prasa daudz vairāk smaga darba un pacietības," klātesošajiem sacīja Vējonis, piebilstot, ka ir svarīgi, lai politiski represēto pieredzes stāsti tiktu nodoti arvien tālāk.

Kā ziņots, šodien Ikšķilē notiek politiski represēto personu 18.salidojums.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 10
Skandāls šovbiznesā – konkurss “Supernova 2018” palicis bez vadītājiem! 26
Aivis Freidenfelds cīnās un ir pilns apņēmības uzveikt smagu slimību
Skatīt visus komentārus