Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Attēlā (pa labi) redzamo suni viņa saimniece bija iesprostojusi piekarsušā auto. Dzīvnieciņam paveicās, jo viņu pamanīja veikala apsargs un izglāba policijas darbinieki.

Perfekti nostrādāts! Policisti Imantā liek lietā radošo domāšanu un izglābj suņuku. FOTO 26

112
2016. gada 27. augustā 16:47 2016. gada 27. augustā 16:47
Piektdien, 26.augustā, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no kāda Imantas lielveikala apsarga, kurš ievērojis automašīnu ar tajā ilgstoši atstātu suni. Ierodoties notikuma vietā, policisti konstatēja, ka gaiss mašīnā ir pamatīgi sakarsis un dzīvnieks nekavējoties jāglābj. Taču tā vietā, lai izsistu auto logus, policistiem prātā iešāvusies cita ideja.

Tūlīt pēc ierašanās notikuma vietā policisti sastapa veikala apsargs, kurš norādīja uz tumšas krāsas automašīnu. Transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā tiešos saules staros atradās garspalvainais suns. Apskatot automašīnu, konstatēts, ka vienā no logiem ir atstāta neliela sprauga, taču policisti, iebāžot pirkstus transportlīdzekļa salonā, konstatēja, ka salons tik un tā ir uzkarsis. Bija arī redzams, ka sunim nav atstāts trauks ar ūdeni, tomēr vienlaikus suns luncināja asti.

Aizlīmē logus ar protokoliem

No veikala apsarga noskaidrots, ka pulksten 7.00 viņš gājis apgaitā un automašīnu ievērojis, taču nodomājis, ka tās īpašnieks izgājis vien uz neilgu laiku. Pāris stundas vēlāk vīrietis gājis atkārtotā apgaitā un ievērojis, ka automašīna ar visu suni joprojām atrodas stāvlaukumā.

Izvērtējot visus apstākļus, kārtības sargi pirms izsist automašīnai stiklu, nolēma pameklēt auto saimnieku, pirms tam uz notikuma vietu izsaucot veterinārārstus.

Atstāt suņuku karstumā visu šo laiku gan nebūtu bijis pareizi un policisti piemeklēja risinājumu – automašīnas aizmugurējais stikls tika pilnībā nolīmēts ar neaizpildītiem protokoliem, kuri bijuši pa rokai ekipāžai. Tādējādi ķepainis nu ticis pie ēnas un bijis paglābts no tiešiem saules stariem.

Auto saimniece atkārtoti ignorē policiju

Ņemot vērā, ka automašīna bija novietota lielveikala stāvvietā, policisti caur veikala skaļruņiem trīs reizes aicināja konkrētās automašīnas īpašnieku nekavējoties ierasties pie sava transportlīdzekļa, taču bez rezultātiem. Policisti arī aptaujāja cilvēkus no blakus esošajām iestādēm, taču automašīnas īpašnieks joprojām nepieteicās.

Pēc pārdesmit minūtēm beidzot ieradās automašīnas īpašniece un suņuks tika izlaists no sakarsušā transportlīdzekļa. Veterinārārsti, kuri bija ieradušies notikuma vietā, pārbaudīja dzīvnieka veselības stāvokli, un suņa saimniecei deva norādījumus novērot suni un veikt veselības pārbaudes. Policisti veica pārrunas ar suņa īpašnieci. Tika noskaidrots, ka sieviete strādājot tajā pašā lielveikalā, kurā trīs reizes izziņots ierasties pie sava transportlīdzekļa, taču saimniece nolēmusi šos rīkojumus vienkārši ignorēt.

Saimnieces vienaldzība pārsteidz

Kārtības sargi sievieti informēja, ka šādi tiek pārkāpti dzīvnieka turēšanas noteikumi, par ko likumā paredzēta atbildība. Sieviete uz policistu jautājumiem atbildēja, ka tie esot muļķīgi un nekas neesot noticis. Tāpat suņa saimniece vēlējās pamest notikuma vietu.

Bezkaunīgākais no sievietes vēl gan sekojis – uz aizrādījumiem par to, ka sunim nav atstāts ūdens, dzīvnieka īpašniece norādīja uz aizskrūvētu piecu litru ūdens pudeli, sakot, ka ūdens transportlīdzeklī esot bijis. Sieviete, izlaižot suņuku, atskrūvēja pudeli un no rokas iedeva sunim padzerties.

Kopumā šim gadījumam iztērēti 7 protokoli. Ar 6 likumsargi paglābuši suni no karstās saules, savukārt 1 sastādīts bezatbildīgajai saimniecei.

Sievietes motīvi ir neskaidri

RPP apgalvo, ka sievietes motivācija, ierasties uz darbu ar suni, atstājot to ieslēgtu automašīnā ir neskaidra. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība, un suņa saimnieces atbildība tiks izvērtēta.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka automašīnās nekādā gadījumā nedrīkst atstāt nepieskatītus bērnus vai mājdzīvniekus. Īpaši tad, ja auto atrodas tiešos saules staros, jo šāda rīcība var nopietni apdraudēt bērnu vai dzīvnieku veselību. Diemžēl policijas pieredze liecina, ka daļai autovadītāju vairāk par dzīvu radību veselību rūp viņu auto, tādēļ policija atgādina arī to, ka šādās situācijās kārtības sargi ir tiesīgi arī izsist auto stiklu, lai novērstu iespējamo apdraudējumu.

Kasjauns.lv/Foto: Rīgas pašvaldības policijas arhīvs, Facebook

Citi šobrīd lasa

Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 12
Juriste Olsena saka: ja nāktos saslimt ar vēzi, viņa emigrētu. To pašu darītu draugi un paziņas 76
Dainis Dukurs skaidro, kāpēc Martinam tika atņemts Pasaules kausa uzvarētāja tituls 14
Skatīt visus komentārus